کد خبر:41684
پ

وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد ۹ شرکت فعال در بخش نفت و پتروشیمی ایران را تحریم کرده است.

به گزارش روزانه نیوز از مهر، وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تحریم های جدیدی را علیه صنعت نفت و پتروشیمی ایران اعمال کرده است.

این بیانیه در وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شده است؛ آن‌گونه که در این بیانیه ادعا شده، ۹ شرکتی که در فهرست تحریم‌های آمریکا علیه ایران قرار گرفته‌اند، در تولید، فروش و ارسال پتروشیمی و نفت ایران فعال هستند.

تحریم های دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا شش تولیدکننده پتروشیمی مستقر در ایران یا شرکت‌های تابعه آنها و سه شرکت در مالزی و سنگاپور را هدف قرار داده است. بنا به بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا این شرکت ها به نمایندگی از شرکت پتروشیمی Triliance در تسهیل فروش و ارسال مواد نفتی و فرآورده های نفتی ایران از سوی شرکت ملی نفت ایران مشارکت دارند.

«برایان ای. نلسون» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در این بیانیه ادعا می کند که ایران به شکلی فزاینده ای برای فروش محصولات پتروشیمی و نفتی خود به خریداران شرق آسیا روی آورده که نقض تحریم های ایالات متحده است. ایالات متحده همچنان بر هدف قرار دادن منابع درآمد غیرقانونی تهران متمرکز است و به اعمال تحریم های خود علیه کسانی که آگاهانه به تسهیل این تجارت کمک می کنند، ادامه می دهد.

شرکت‌های پتروشیمی امیر کبیر، شرکت پتروشیمی سیمرغ، پتروشیمی لاله، شرکت مارون تدبیر تینا، شرکت مارون سپهر افق و شرکت صنایع تکمیلی مارون از جمله شرکت‌هایی هستند که در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید