کد خبر:51843
پ


معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای همدان گفت: اجرای هرگونه طرح در بستر و حریم رودخانه ها نیازمند مجوز از شرکت آب منطقه ای همدان است.


به گزارش روزانه نیوز، مرتضی احمدی رحمت با بیان اینکه مرحله اول آزادسازی رودخانه عباس آباد به طول 2هزار 150متر علیرغم تمامی مشکلات موجود در سال گذشته با همکاری ارگان های مرتبط به ویژه دادستانی، نیروی انتظامی و دانشگاه بوعلی انجام شد، گفت: ادامه آزادسازی نیز در اولویت شرکت آب منطقه ای قرار دارد و پس از انجام فرایندهای اداری و قانونی لازم شروع خواهد شد.


وی هدف از آزادسازی رودخانه عباس آباد و دیگر رودخانه های استان را رفع مخاطرات ناشی از سیلاب و تصرفات غیر قانونی به حریم و بستر رودخانه ها دانست و افزود: اقدامات سازه ای انجام شده توسط شهرداری در پایین دست رودخانه عباس آباد به لحاظ فنی دارای نواقصی بوده و نیاز به اصلاحاتی دارد تا در صورت آزاد سازی رودخانه در بالادست، مخاطرات ناشی از سیلاب های احتمالی به حداقل ممکن کاهش یابد.


احمدی رحمت با بیان اینکه آزاد سازی رودخانه ها و رفع موانع موجود باید با نظارت کارشناسان این شرکت انجام گردد، افزود: در خصوص اجرای طرح پیاده راه سازی در مجاورت رودخانه ها بدون رعایت ضوابط ایمنی و فنی، از جانب شرکت آب منطقه ای قابل پذیرش نمی باشد.


وی با بیان اینکه تا به امروز هیچ سرمایه گذار یا ارگانی ، طرحی در خصوص ساماندهی رودخانه عباس آباد و توسعه فضای سبز و گردشگری به این شرکت ارائه نداده است، افزود: در صورتی که قصد اجرای هرگونه طرح در حریم و یا بستر رودخانه عباس آباد وجود دارد می بایست مطالعات ساماندهی رودخانه مطابق با کلیه ضوابط فنی و حقوقی انجام و جهت بررسی به شرکت آب منطقه ای ارسال گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید