کد خبر:51705
پسرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: به مناسبت دهه کرامت 450 برنامه فرهنگی کتاب محور به همت 118 کتابخانه عمومی در سراسر استان همدان برگزار شده و همچنان ادامه دارد.


به گزارش روزانه نیوز، سیدجواد معینی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در اردیبهشت ماه سال جاری یک هزار و 380 برنامه فرهنگی در 118 کتابخانه عمومی شهری، روستایی و سیار شهری استان همدان برنامه ریزی و اجرا شد اظهار کرد: از این تعداد برنامه 450 برنامه فرهنگی کتاب محور با حضور متخصصان وکارشناسان دینی به مناسبت دهه کرامت و با موضوع زندگانی و سیره ائمه اطهار به ویژه امام رضا(ع) و خواهر گرامیشان حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد که همچنان تا میلاد امام رضا(ع) ادامه دارد.


وی با بیان اینکه سیزدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در این ایام در حال اجرا است تصریح کرد: در دهه کرامت برنامه‌های فرهنگی مختلفی توسط محافل ادبی و قرآنی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با محوریت اشعار رضوی، دهه کرامت برگزار شد و نشست‌های بصیرتی با هم افزایی محافل قرآن و عترت نهاد، در دستور کار قرار گرفت که همچنان در طول سال نیز ادامه دارد.


سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی همزمان با دهه کرامت و میلاد حضرت امام رضا علیه السلام برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در نظر گرفته شده است ادامه داد: ویژه برنامه‌های اختصاصی با موضوع عفاف و حجاب، دختران و بانوان، امر به معروف و نهی از منکر نیز در این دهه در کتابخانه عمومی با حضور کودکان، نوجوانان و جوانان برگزار شده است.


وی با بیان اینکه همت و تلاش کتابداران در راستای معرفی و ترویج منابع معتبر و مرتبط با ائمه اطهار(ع) به اقشار مختلف جامعه است خاطرنشان کرد: مسابقات نقاشی، کاردستی، نشست‌های کتابخوان و نمایشنامه‌خوانی با سلسله موضوعات مرتبط، مسابقات کتابخوانی، جلسات معرفی و نقد، جلسات مطالعاتی از دیگر برنامه‌های این روزهای مبارک و خجسته است.


معینی تأکید کرد: کتابخانه‌های عمومی در روز میلاد با سعادت اما مرضا(ع) جشن‌های متعددی در نظر گرفتند و همزمان امکان عضویت رایگان برای علاقمندان فراهم شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید