کد خبر:44899
پ

جانشین سازمان بسیج اساتید استان گفت: استاد در دانشگاه فرمانده مقابله با جنگ‌نرم و دانشجو افسر مقابله با جنگ نرم است اگرچه اساتید باید در عرصه حکمرانی نیز نقش آفرینی کنند.

به گزارش روزانه نیوز، سرهنگ علی بقایی با اشاره به گذشت ربع قرن از تشکیل بسیج اساتید در کشور مطرح کرد: در حال حاضر 1هزار300 عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه در 17 کانون سازماندهی شده و عضو بسیج اساتید استان هستند.

وی گفت: برگزاری میزگردهای تخصصی براساس نظام مسائل استان، بررسی مسائلی مانند مسکن، آب، مدیریت زیرساخت‌ها، فناوری و بررسی وضعیت دانش بنیان از جمله برنامه های مهم در هفته بسیج اساتید است که با حضور 18 استاد بسیجی و به میزبانی رسانه ها انجام می‌شود.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان از اجتماع 30 هزار نفری اساتید بسیجی کشور به صورت وبیناری خبر داد و اضافه کرد: از استان همدان نیز 600 استاد بسیجی حضور خواهند داشت.

سرهنگ بقایی حضور 25 استاد بسیجی در میعادگاه های نماز جمعه در 21 شهر استان را از دیگر برنامه های این سازمان برشمرد و گفت: برنامه اردوهای راهیان پیشرفت و بازدیدهای علمی برای اساتید از 6 مرکز مهم نیز از ابتدای تیر ماه آغاز خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به بازدید و تقدیر از اساتید پیشکسوت و دارای ویژگی خاص در ماه گذشته ادامه داد: در استان 5 اندیشکده داریم که کارهای مطالعاتی را در حوزه کشاورزی، جمعیت، مهارت، تعلیم و تربیت و میراث فرهنگی و گردشگری پیگیری میکنند که قرار است در هفته بسیج اساتید جلسات خود را برگزار کنند.

سرهنگ بقایی برپایی حلقه های معرفتی و حمایت از پایان نامه های دانشگاهی را از دیگر برنامه‌های سازمان بسیج اساتید استان دانست و افزود: هدفگذاری ما این است که امسال سازمان بسیج اساتید بتواند در حوزه نشاط تعالی‌بخش، جمعیت و خانواده و همچنین جهاد تبیین، نقش بیشتری ایفا کند.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان عنوان کرد: در بسیج اساتید علاوه بر معاونت علمی، معاونت فناوری هم ایجاد شده است بر همین اساس نیز بازدید اساتید از مراکز مختلف هدفمند بوده و بعضا منجر به عقد تفاهم نامه می‌شود.

این مقام مسئول افزود: اگرچه در حال حاضر اقداماتی در سازمان در حال انجام است اما هنوز به بلوغ کامل نرسیدیم علاوه بر این امیدواریم درباره شعار سال نیز بتوانیم کار را به سامان برسانیم.

گفتنی است، 31 خرداد سالروز شهادت شهید چمران به نام بسیج اساتید ناک گذاری شده است و هفته بسیج اساتید از 26 خرداد شروع شده و تا 2 تیر ماه ادامه خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید