کد خبر:47114
پ

سفیر جدید ایران در مجارستان اعلام کرد: استان همدان برای ورود به بازار جهانی و اتحادیه‌ی اروپا ظرفیت‌های خوبی دارد.

به گزارش روزانه نیوز، مرتضی مرادیان سفیر جدید جمهوری‌اسلامی ایران در کشور مجارستان در پایان نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان برگزار شد، گفت: استان همدان ظرفیت خوبی در بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری دارد.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم روابط فعالین اقتصادی و بازرگانی استان همدان را با کشور مجارستان افزایش دهیم: ادامه داد: وجود ظرفیت‌های بی‌نظیر در استان، همدان را برای ورود به بازار جهانی و اتحادیه اروپا توانمند می‌کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: بین کشورهای ایران و مجارستان کمیسیون مشترک برقرار می‌شود و آخرین جلسه نیز در اسفندماه تشکیل شد که امیدواریم با ظرفیت این کمیسیون بتوانیم روابط اقتصادی بین دو کشور را توسعه دهیم و برای فعالین بازرگانی استان همدان نیز ارتباطات خوبی برقرار کنیم.

امکان صادرات ۵۸ قلم کالا از استان همدان به اقصی‌نقاط جهان

علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان در این نشست گفت: مبل و منبت ملایر، سفال لالجین، سیر همدان، گردوی تویسرکان و بسیاری کالاهای دیگر در استان امکان صادرات به نقاط مختلف جهان را دارند.

به گفته وی، ۸۰ درصد رازیانه و گشنیز کشور در استان همدان تولید می‌شود که کاربرد دارویی دارد.

این مقام ارشد استان تصریح کرد: اطلس کالاهای با قابلیت صادرات در استان تدوین شده که باید در راستای پویایی اقتصاد، ترجمه شود و از طریق وزارت امورخارجه در اختیار سفارت‌خانه‌های دیگر کشورها قرار گیرد.

قاسمی فرزاد اشاره کرد: اتکا به توان داخلی در حوزه‌های تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی در دستور کار است و در حوزه‌ی گردشگری نیز استان همدان جاذبه‌های کم‌نظیری دارد که می‌تواند برای گردشگران داخلی و خارجی جذابیت زیادی داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید