کد خبر:52183
پ

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه ۲۳ هیات صلح سلامت برای اولین بار در کشور در دانشگاه علوم پزشکی استان همدان به همت معاون حل اختلاف دادگستری استان همدان افتتاح شد.

به گزارش‌ روزانه نیوز از روابط عمومی معاونت حل اختلاف دادگستری استان همدان، سید هادی مصطفوی در تشریح این خبر اظهار کرد: صبح دوشنبه ۴ خرداد ،در آستانه روز اشاعه فرهنگ صلح و سازش در هفته قوه قضائیه پس چندین ماه پیگیری و برگزاری جلسات متعدد و هماهنگی با رئیس مرکز حل اختلاف کشور و رئیس کل دادگستری استان همدان ،۲۳ هیات صلح در کلیه سطوح دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با همکاری و نظر مساعدت رئیس دانشگاه علوم پزشکی برای اولین با در کشور با حضور قائم مقام و معاون حل اختلاف و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان افتتاح گردید.

به گفته وی، در این مراسم ،ابلاغ هیات صلح مرکزی دانشگاه با حضور مقامات قضایی اعطا و بطور رسمی سایر ۲۲ هیات دیگر نیز ذیل این مراسم افتتاح شده مقرر گردید احکام این هیات ها توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی به نیابت از مقامات قضایی استان به آنان اعطا گردد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان گفت: طرح صلح یاران سلامت،و هیات های صلح سلامت برای اولین بار به ابتکار معاون حل اختلاف استان همدان مطرح و پس از استقبال معاون محترم قوه قضاییه و رئیس مرکز حل اختلاف ، مقرر گردید این استان بعنوان پایلوت طرح در کل کشور اقدامات مقتضی را انجام و سپس طرح در کل کشور اجرا گردد.

مصطفوی تصریح کرد: جلسات متعددی از چندین ماه قبل پس از امضای تفاهمنانه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و معاونت حل اختلاف استان همدان برگزار گردید و افرادی به انتخاب ریاست دانشگاه بعنوان اعضای هیات صلح در سطوح مختلف دانشگاه و رسته های شغلی مختلف ،معرفی و پس از انجام تشریفات قانونی و تأییدات مختلف،احکام این افراد توسط معاون حل اختلاف استان همدان بعنوان دبیر ستاد صبر صادر و امضا گردید.

وی اذعان داشت: ستاد صبر زیر مجموعه مرکز حل اختلاف قوه قضائیه بوده و در جهت اشاعه فرهنگ صلح و سازش دائما در حال برنامه ریزی برنامه ها و اقدامات ویژه با هدف مذکور می باشد که یکی از جلوه های آن اقدامات اعطای ابلاغ صلح یاری به اشخاص پرنفوذ و دارای قدرت کلام در بین آحاد مردم،و تشکیل هیات های صلح در صنوف و مشاغل و مجامع گوناگون می باشد که تجلی گر یکی از بزرگترین اهداف کنونی قوه قضائیه یعنی اشاعه فرهنگ صلح و سازش و شیوه های جایگزین رسیدگی قضایی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان اعلام کرد: امید است با افتتاح ۲۳ هیات صلح سلامت در سطح دانشگاه علوم پزشکی استان همدان،شاهد کاهش اختلافات کارکنان با یکدیگر و کارکنان با مراجعین و سایر اختلافات باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید