کد خبر:52150
پ

رئيس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از جوجه ریزی ۱۰ میلیون و ۷۲۴ هزار قطعه‌ای در استان طی سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۷ رشد داشته است.

به گزارش روزانه نیوز از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، رضا بهراملو با اشاره به تعامل سازنده سازمان جهاد کشاورزی با مرغداران در استان اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال ۱۰ میلیون و ۷۲۴ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه این میزان جوجه ریزی در ۳۵۸ واحد مرغداری صورت گرفته است افزود: طی سه ماهه اول سال گذشته حدود ۶ میلیون و ۸۲۳ هزار قطعه جوجه‌ ریزی در استان در ۲۶۹ واحد مرغداری انجام شده بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: میزان جوجه‌ ریزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۵۷ درصدی داشته است.

وی با تاکید بر اینکه جوجه‌ ریزی در استان طی سال ۱۴۰۳، ۱۸ درصد نسبت به برنامه ابلاغی نیز رشد داشته است تصریح کرد: با توجه به شعار سال، جهش تولید در تولید مرغ و جوجه‌ ریزی در استان مشهود است.

بهراملو در ادامه خاطرنشان کرد: شهرستان‌های بهار، درگزین، رزن و همدان جزو شهرستان‌های پیشرو در حوزه طیور به شمار می‌روند به طوری طی بهار امسال رتبه نخست جوجه ریزی استان را از آن خود کرده‌اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید