کد خبر:52294
پ

استاندار همدان گفت: صیانت کامل رای مردم را طبق تاکید وزیر کشور و وظایف قانونی و شرعی بر عهده داریم و با بی طرفی کامل انتخابات برگزار شده و خواهد شد.

علیرضا قاسمی فرزاد امروز ظهر در کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان، گفت: امنیت کامل شعب انتخاباتی برای ایجاد رقابت سالم به مانند دوره اول توسط نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، بسیج و سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیرو های حراست حاضر در شعب تامین شده است.

او گفت: هزار و 313  شعبه اخذ رای در استان فعال است که از این تعداد 972 شعبه ثابت و 341 شعبه سیار است؛ همچنین 615 شعبه شهری و 698 شعبه نیز روستایی است و از نخستین ساعات رای گیری دریافت رای از مردم را آغاز کردند. بیش از 20 هزار نفر در برگزاری انتخابات نقش دارند.

استاندار همدان گفت: طبق دستور و تاکید وزیر کشور هیات های اجرایی موظف به صیانت کامل از رای مردم هستند و برای حفظ این صیانت بی طرفی کامل را رعایت خواهند کرد و طبق تنفیذ رهبری هر فردی که رییس جمهور شود همه موظف هستند او را در انجام امور یاری دهند.

قاسمی فرزاد گفت: با دستور وزیر کشور افزون بر ناظران بازرسی ستاد انتخابات استان، استانداران اختیار دارند که در هر شهرستان یک نفر را برای بازرسی انتخاب کنند.

او از مردم همدان و همه کسانیکه تاکنون موفق به حضور در پای صندوق رای نشدند، خواست تا با حضور حداکثری خود موجب افزایش مشارکت در انتخابات شوند و اگر رئیس جمهور با مشارکت بالا انتخاب شود با قوت و قدرت به کار خود ادامه خواهد داد که این نیز سبب نا امیدی دشمنان می شود.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان نیز گفت:  حق اصحاب رسانه است که از اخبار و اطلاعات به لحظه انتخابات برای اطلاع رسانی آگاهی داشته باشند تا نقش مردم را در مشارکت حداکثری افزایش دهند.

حسن رضانیا گفت: تاکنون تقریبا بیش از 40 درصد مشارکت نسبت به دور اول افزایش دارد و در این دوره نیز از صبح تا این لحظه 11 درصد افزایش مشارکت در استان شاهدیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید