کد خبر:44918
پ

مشاور فرمانده سپاه همدان از ساخت ۸ هزار منزل مسکونی، توزیع ۸ هزار جهیزیه و کاشت بیش از ۸ هزار نهال به نیت ۸ هزار شهید استان خبر داد.

۸ هزار منزل مسکونی در همدان ساخته می شود

به گزارش روزانه نیوز، سردار مهدی فرجی با بیان اینکه کنگره شهدا با رویکرد تجلیل از خانواده معظم شهدا صورت می‌گیرد، گفت: تولید مدالی وزین به نام شهدای استان همدان و سرکشی از خانواده معظم شهدا از سوم خردادماه سال جاری شروع شده است.

او افزود: ستاد اجرایی کنگره متشکل از ۲۳ کمیته هرکدام کار‌های تخصصی خود را پیگیری می‌کنند و اجلاسیه ۸ هزار شهید استان مهرماه و فصل شیدایی نیز مردادماه برگزار خواهد شد.

مشاور فرمانده سپاه همدان تأکید کرد: شورای سیاستگذاری این کنگره سالیانه دو بار تشکیل می‌شود که راهبرد‌های اصلی احصاء خواهد شد و رئیس کنگره شهدای استان همدان برعهده استاندار و دبیرکل آن فرمانده سپاه استان همدان است.

او با بیان اینکه بعد از برگزاری باشکوه نخستین کنگره سرداران، امیران، فرماندهان و ۸ هزار شهید استان در سال ۸۹، امسال مردم در انتظار بزرگترین رویداد فرهنگی استان با عنوان دومین کنگره ملی شهدا هستند، تصریح کرد: تولید مستند، انیمیشن، پادکست، اینفوگرافی شهدا، برگزاری یادواره‌ها در نقاط مختلف به منظور پاسداشت مقام شامخ شهدا، حضور در کلاس‌های درس و بیان روایت‌های مختلف از ادبیات دفاع مقدس بخشی از برنامه‌هاست.

فرجی گفت: آزادسازی ۸ هزار زندانی، ساخت ۸ هزار منزل مسکونی، توزیع ۸ هزار جهیزیه و کاشت بیش از ۲۴ هزار نهال به نیت ۸ هزار شهید استان همدان بخش دیگر از فعالیت‌های اجتماعی ستاد این کنگره است.

او از برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، هنری، چاپ، نشر ماهنامه جادوانه‌ها، فصلنامه زنگ حماسه با رویکرد کودک و نوجوان، برپایی موکب در ایام اربعین و محرم و صفر، تجلیل از فرزندان نخبه شهدا و ایثارگران، شناسایی و حمایت از سرپرستان خانوار در این کنگره خبر داد.

مشاور فرمانده سپاه همدان مخاطب اصلی این کنگره را نوجوانان و جوانان دانست و تصریح کرد: با پیگیری‌های آموزش و پرورش استان و سازمان بسیج دانش‌آموزی بیش از یک‌هزار یادواره در مدارس انجام شده و دانش‌آموزان توانسته‌اند از مرکز فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس رایگان بازدید کنند.

او گفت: پاییز امسال نمایش فصل شیدایی با حمایت شهرداری و سازمان هنری اوج در مرکز استان اجرا خواهد شد که پیش‌بینی شده هر شب میزبان نزدیک به ۷ هزار نفر باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید