کد خبر:44856
پ

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری همدان با اشاره به بودجه ۳هزار۷۵۰ میلیارد تومانی شهرداری همدان در سال ۱۴۰۲ گفت: ۱هزار۷۰۰ میلیارد تومان از بودجه به مباحث عمرانی مختلف از جمله احداث تقاطع‌های غیر همسطح، مباحث ترافیکی، پیاد راه سازی، مبلمان و تجهیزات شهری، حوزه فضای سبز و آبیاری مکانیزه ، احداث ساختمان ها و جمع آوری آب های سطحی اختصاص یافته است.
به گزارش
روزانه نیوز، وحید علی ضمیر با اشاره به پروژه های در دست اجرا و اجرا شده توسط شهرداری همدان پرداخت و عنوان کرد: عمده‌ فعالیت‌های گسترده شهرداری همدان که در قالب ابلاغ بودجه سالیانه انجام می گیرد، به کارهای عمرانی و اجرایی اختصاص دارد.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری همدان با بیان اینکه ۳۰۰ میلیارد تومان به حوزه آسفالت اختصاص یافته اظهار داشت: امسال برای اتمام پروژه های نیمه تمام برنامه ریزی کردیم که سال گذشته پل غدیر افتتاح شد و با تلاش شبانه روزی همکاران تقاطع سردار همدانی مراحل پایانی خود را طی می کند و انشالله به زودی تقدیم شهروندان همدانی می شود.

علی ضمیر در خصوص وضعیت پروژه پارکینگ آقای جانی بیگ گفت: این پروژه به علت دعوای حقوقی در مراجع قضایی در حال پیگیری است و انشاالله تا دو هفته آینده مناقصه جدید برای انتخاب پیمانکار جدید برای تکمیل پروژه برگزار می شود.


این مقام مسئول در حوزه عمرانی یکی از مهمترین پروژه های امسال را انتقال آب های سطحی و حل مشکل سیلاب در بخش غربی شهر همدان دانست و عنوان کرد: قرار است برای مدیریت سیلاب خط سیل برگردان غربی از میدان قائم تا تپه های عباس آباد به سمت بلوار شهید فهمیده تا منوچهری احداث گردد و بودجه خوبی برای این پروژه دیده شده است.

وی افزود: با توجه به مشکلات ترافیکی که مغازه‌های ابتدای بلوار سردار همدانی به وجود آورده اند قرار است این مغازه ها به وسط بلوار سردار همدانی انتقال یابند. علی ضمیر اصلاح هندسی در شهرک مدنی را در کاهش ترافیک این نقطه موثر دانست و تصریح کرد: ساماندهی ورودی شهرک مدنی در حال اتمام و آسفالت آن تا دو روز آینده به اتمام می‌رسد.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری همدان به طرح مطالعاتی تقاطع مدرس اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به مصوبات شورای همتا و معضلات ترافیکی در این نقطه مطالعات انجام شده و طبق نظر مشاور قرار است به صورت غیر همسطح اجرا شود.


وی توجه به مباحث ترافیکی را از ویژگی های بودجه سال جاری دانست و گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان به مباحث ترافیکی از جمله تقویت حمل و نقل عمومی،بالا بردن کیفیت و کمیت اتوبوسها و تاکسی‌ها، اصلاح و مهندسی خطوط و افزایش استفاده مردم از حمل و نقل عمومی اختصاص یافته است.


این مقام مسئول در حوزه عمرانی به طرح جامع ترافیک شهر همدان اشاره و عنوان کرد: طبق نظر مشاور، احداث خطوط بی آر تی مناسب شهر همدان بوده و قرار است در سه محور اجرا شود.


معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری همدان احداث خطوط بی آر تی را با توجه به عرض و هندسه شهر همدان دشوار ولی ممکن دانست و اظهار کرد: تلاش داریم با ایجاد زیرساخت ها و اختصاص اعتبار مناسب بتوانیم خطوط بی آر تی به طول ۴۰ کیلومتر را به نتیجه برسانیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید