کد خبر:47173
پ

فرماندار رزن از تخصیص ۲۹ میلیارد تومان اعتبار به پروژه کنار گذر این شهرستان خبر داد.

به گزارش روزانه نیوز، علی‌اصغر غفاری‌آثار در شورای ترافیک شهرستان رزن، اظهار کرد: اعتبارات شهرستان رزن از محل مصوبات سفر برای پروژه های به نام شهرستان ۹۰۰ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۷۰ میلیارد تومان به پروژه کنارگذر اختصاص دارد و تاکنون ۲۹ میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص داشته است‌.


وی با بیان اینکه تملک پروژه کنارگذر رزن انجام شده و هم اکنون این طرح فعال بوده و تسریع در روند تکمیل این پروژه به پیمانکار تأکید شده است، افزود: این طرح از مهمترین طرح‌های شهرستان رزن است که بهره‌برداری از آن نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی و توسعه اقتصادی این شهرستان دارد.


فرماندار رزن با اشاره به پروژه کریدور شمال استان گفت: این پروژه از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری دارای ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار است و جزو پروژه‌های مهم شهرستان به شمار می‌رود.


غفاری‌آثار همچنین با اشاره به اینکه شهرستان رزن دارای هیچ نقطه حادثه‌خیز رسمی ثبت شده در پلیس و راهداری نیست، یادآورشد: در این رابطه با احصاء و شناسایی نقاط حادثه‌خیز شهرستان با اعتباری افزون بر ۳۶میلیارد تومان مشکل این نقاط حادثه‌خیز مرتفع شد.


وی در ادامه با اشاره به آغاز سال‌تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس شهرستان همزمان با سراسر کشور از ابتدای مهرماه تصریح کرد: شهرستان رزن بیش از ۱۵ هزار دانش آموز و ۱۵۰۰ نفر مجموعه همکار و آموزگاران و پرسنل آموزش و پرورش بوده که در این رابطه برخی از پرسنل آموزش و پرورش در حال تردد به این شهرستان هستند و باید زیر ساخت حمل و نقل شهرستان برای آنان به نحو شایسته ای مهیا شود.

غفاری‌آثار همچنین تصریح کرد: ساماندهی سرویس مدارس، نظارت بر تابلوهای راهنمایی رانندگی، خط‌کشی خیابان‌ها و معابر مطابق اولویت‌بندی، ایمن‌سازی سرعت‌گیرها و اجرای خط‌کشی از جمله مواردی است که دستگاه های مربوطه با توجه به بازگشایی مدارس و آغاز سالتحصیلی جدید مکلف به توجه و رفع مشکلات حوزه خود در این رابطه هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید