کد خبر:47106
پ

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان خبر از تشدید نظارت بر بازار لوازم التحریر همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید داد وگفت: مردم تخلفات گران‌فروشی را در سامانه 124 گزارش کنند.

به گزارش روزانه نیوز، مرتضی بید آبادی با بیان اینکه در طرح نظارت بر بازار لوازم‌التحریر در ۲۰ روز گذشته بالغ بر ۹۵ پرونده در سطح استان تشکیل شده است گفت: بیشتر تخلف‌ها مربوط به درج قیمت‌ها و گران‌فروشی است.

وی تصریح کرد: طرح تشدید نظارت بر بازار لوازم التحریر، البسه و کیف و کفش دانش‌آموزان از ۱۵ شهریور ماه آغاز شده است گفت: این طرح تا ۱۵ مهر ماه و با همکاری اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در شهر همدان و سایر شهرستان ها در نوبت صبح و بعدازظهر انجام می‌شود.

این مقام مسیول افزود: با توجه به اینکه همکاران تعزیرات و اتاق اصناف بیشتر در گشت‌های همدان حضور دارند در نتیجه پرونده‌های بیشتری در همدان ثبت می‌شود.

بیدآبادی با اشاره به اینکه از سال‌های قبل بیشتر تخلف‌ها در حوزه لوازم‌التحریر مربوط به دفاتر فانتزی می‌شد گفت: این دفاتر ضد فرهنگی هستند و طرح‌های جلد آن‌ها غیر اسلامی و غیر فرهنگی هستند که در صورت مشاهده علاوه بر ضبط کالا، پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه مردم در صورت گزارش تخلفات گران‌فروشی، باید قبض را در سامانه www.124.ir بارگزاری کنند افزود: پس از بررسی مبلغ به حساب فرد برگردانده می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید