کد خبر:44674
پ

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: امسال ۱۰ دستگاه دمنده جدید برای مهار سریع حریق در عرصه‌های طبیعی استان خریداری شده است.

به گزارش روزانه نیوز، سرهنگ مهدی نوری گفت: با توجه به بارش‌های زمستانه و بهاری و رشد گونه‌های مختلف در عرصه‌های طبیعی و با گرم شدن هوا، بسیاری از مراتع و عرصه‌های طبیعی این استان مستعد آتش سوزی هستند.

وی افزود: بنابراین نقشه‌ای از اماکن بحرانی و نیمه بحرانی آتش سوزی تهیه و در اختیار شهرستان‌ها برای برنامه ریزی و حفاظت از این اراضی قرار گرفته است که بیشترین آسیب پذیری مربوط به شهرستان‌های ملایر، نهاوند، همدان و پارک جنگلی گردنه اسدآباد است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان تاکید کرد: به منظور پیشگیری از بروز حریق نشست‌هایی با ساکنان و جوامع محلی ساکن در مناطق نزدیک عرصه‌های طبیعی برگزار شده است و تجهیزات لازم نظیر دمنده، آتش کوب و لباس مخصوص حریق در اختیار نیرو‌های یگان حفاظت قرار گرفته است.

پارسال ۱۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی همدان در پنج فقره آتش سوزی طعمه حریق شد و امسال تاکنون با توجه به خشک نشدن گونه‌های گیاهی، آتش سوزی گزارش نشده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید