کد خبر:34158
پ

 رویداد پیشگام؛ برای بار دوم  در همدان

رویداد پیشگام تاکنون در چهار استان همدان،یزد، قزوین و البرز برگزار شده است. و اینک برای بار دوم در استان همدان در دو رویداد متفاوت با دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار خواهد شد. سطح پیشرفته مختص کسانی هست که قبلا در رویداد پیشگام شرکت کرده اند. کنشگران استان البرز چهارمین میزبان رویداد پیشگام در دی ماه ۱۴۰۰ بودند؛ جوانان کنشگر استان در طول فرایند برگزاری رویداد  به ریشه یابی و ارائه راهکار نسبت به مشکلات اصلی استان پرداختند، مشکلاتی چون:طلاق ، کاهش نرخ رشد جمعیت، ناباروری، مشکلات زیست محیطی، معوقات بانکی، بیکاری زنان سرپرست خانوار و …؛ این کنشگران پایان رویداد را انتهای کار خود ندیدند و پس از گذشت چند ماه از پایان رویداد درحال کنشگری برای کمک به حل مسائل استان هستند.

حالا رویداد پیشگام قصد دارد باردیگراین مسیر را با کنشگران دغدغه‌مند استان همدان تجربه کند.  

با توجه به اینکه برای بار دوم پیشگام در استان همدان قراراست برگزار شود، رویداد در دو بخش مقدماتی و پیشرفته برگزار خواهد شد، بخش مقدماتی برای افرادی است که در پیشگام قبلی حضور نداشتند و بخش  پیشرفته برای کسانی طراحی شده است که در پیشگام ۱ استان همدان شرکت کرده بودند.

در بخش پیشرفته سرفصل های جدیدی به مباحث آموزشی رویداد نظیر کارگاه تفکر، کارگاه آمار و… اضافه شده است که در پیشگام ۱ همدان نبوده است.

در پیشگام چه اتفاقی می افتد؟(فرآیند رویداد به طور مختصر)

رویداد پیشگام میدان واقعی حل مسئله برای جوانان مستعدگزینش‌شده استان می‌باشد که در آن طی مدت زمان ۱۶ روز تیم‌های حاضر در رویداد به کمک کارشناسان و اساتید باسابقه مسیر حل‌مسئله را طی خواهند کرد.تیم‌ها در ابتدا بعد از گذراندن کارگاه‌های آموزشی به انتخاب خودشان یکی از مشکلات استان را انتخاب خواهند کرد و سپس باتوجه به آموزش‌هایی که گذرانده‌اند و کمک منتورها تلاش خواهند کرد که آن مشکل را اثبات و علت‌های اصلی آن را پیدا کنند و در نهایت به تولید راهکار و برنامه عملیاتی برای حرکت دادن بازیگران در جهت حل آن مسئله خواهند پرداخت.

ثبت نام شرکت کنندگان می­بایست به صورت تیمی باشد، در صورت ثبت نام فردی، افراد می‌توانند تا قبل از اتمام  زمان ثبت‌نام نسبت به تشکیل تیم خود اقدام کنند، در غیر این صورت، امکان حضور در رویداد برای این بزرگواران فراهم نیست. تیم های شرکت کننده در پیشگام ۳، یا ۴ نفره هستند.

جزئیات فرایند پیشگام به شرح زیر می‌باشد:     

تفاوت رویداد پیشگام با رویدادهای مشابه چیست؟

۱) برخلاف برخی دوره ها که فرآیند یادگیری آموزش محور است، فرآیند یادگیری در رویداد پیشگام عملیات محور است یعنی گروه ها فعالانه به کمک منتورهای خود مسیر حل مسئله را طی می­کنند.

۲) هدف پیشگام توانمند کردن افراد و آموزش روش حل مسئله است، محتوای مسئله ها قرار نیست آموزش داده شود. به نوعی ما در پیشگام ماهی فروش نیستیم! ما روش ماهیگیری را آموزش می‌دهیم در نهایت خودتان باید ماهی‌ها را از دریای مشکلات صید کنید.

۳) رویداد پیشگام صرفا به یک مسابقه ختم نمی‌شود، بعد از برگزاری فرآیند، کنشگری افراد دغدغه‌مند استان تازه شروع می‌شود. این افراد در صورت پیگیری و تمایل می‌توانند با منتورهای حرفه ای و فعال خود ارتباط داشته و سوالات و موانع خود را به کمک آن ها برطرف سازند.

جوایز رویداد:
در پایان فرآیند رویداد و داوری نهایی به تیم های برگزیده جوایزی اهدا می شود که عبارت اند از:

تیم اول: ۷ میلیون تومان

تیم دوم: ۴ میلیون تومان

تیم سوم:۳میلیون تومان

در صورتی که موفق به ثبت نام نشدید از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام کنید:

۱- تماس با شماره :۰۲۱۸۸۳۵۳۰۷۸

۲- پیام به آیدی اینستاگرام: pishgam_roydad 

گالری تصاویر

کارگاه انتخاب مشکل
افتتاحیه سومین رویداد پیشگام
کارگاه آموزشی ریشه یابی
مکان فعالیت گروه ها
نمایی از رویداد
مشورت با منتور ها
داوری نهایی
اهدای جوائز به تیمهای برتر
مراسم افتتاحیه ی امتداد پیشگام
  • شروع: چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰
  • پایان: چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید