رونمایی از “موشک رعد۵۰۰ ” و نسل جدید پیشران‌های موشکی و ماهواره‌برها

با حضور سرلشکر سلامی انجام شد:

۶:۱۱ بعد از ظهر, ۲۰ بهمن ۱۳۹۸

آیین رونمایی از موشک رعد۵۰۰ با موتور کامپوزیتی “زهیر” و نسل جدید پیشران‌های موشکی و ماهواره‌برها با حضور سرلشکر سلامی برگزار شد.

به گزارش روزانه نیوز و به نقل از سپاه نیوز، آیین بازدید از خط تولید و رونمایی از موشک رعد۵۰۰ با موتور کامپوزیتی “زهیر” و موتور کامپوزیتی فضایی “سلمان” با نازل متحرک به‌عنوان نسل جدید پیشران‌های موشکی و ماهواره‌برها، امروز (یکشنبه ۲۰ بهمن) با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه برگزار شد.

بنا بر این گزارش؛ با نمایش موشک چابک رعد۵۰۰، از نسل جدید پیشران‌ها با بدنه غیرفلزی و کامپوزیت رونمایی شد.

استفاده از فناوری بدنه‌های الیاف کربن قابلیت تحمل ۱۰۰ بار فشار و دمای ۳هزار درجه سانتی‌گراد و دستیابی به موشک‌های بسیار سبک را فراهم می‌کند.

موشک رعد۵۰۰ از موشک‌های نسل جدید است که در مقایسه با موشک فاتح۱۱۰ با بدنه فولادی، با یک‌دوم وزن، اما  از افزایش ۲۰۰ کیلومتر برد برخوردار می‌باشد.

نیروی هوافضای سپاه امروز از موتورهای موشک با نازل متحرک رونمایی کرد

همچنین نیروی هوافضای سپاه امروز از موتورهای موشک با نازل متحرک رونمایی کرد که ترکیب دو دستاورد بزرگ “بدنه کامپوزیت” و “نازل متحرک” در موشک، امکان استفاده از موتورهای سوخت جامد را در خارج از جو فراهم کرد.

با دستیابی به این موفقیت، ساخت ماهواره‌برهای سبک سوخت جامد، موشک‌های زمین به زمین با سطح مقطع راداری کم و مانورپذیرکردن موشک‌ها به‌منظور عبور از سپر موشکی و کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید و کاهش پیچیدگی در تولید و نهایتاً جهش نسلی در موشک‌ها فراهم شد./ تسنیم

 

نظر خود را بیان کنید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند