کد خبر:44851
پ

شهردار همدان از تشکیل ستاد ویژه گردشگری در شهرداری برای هماهنگی بین سازمانها برای ثبت جهانی هگمتانه خبر داد.

به گزارش روزانه نیوز از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان ، سید مسعود حسینی ضمن تشریح اقدامات انجام شده پیرامون ثبت جهانی هگمتانه؛ اهمیت این موضوع را خاطر نشان کرد و اظهار داشت: متاسفانه سهم شهر همدان از گردشگری استانی و ملی بسیار ناچیز بوده و باعث شده کمتر از مواهب گردشگری بهره مند شویم. وی با تاکید بر غنای تاریخی بی نظیر شهر همدان گفت: کمتر شهری این قدمت و غنای تاریخی و فرهنگی را دارد و با توجه به اینکه هگمتانه در فهرست ثبت جهانی قرار دارد باید همه دست به دست دهیم تا این اتفاق خوب رخ دهد. وی افزود: خوشبختانه اتحاد خوبی بین مسئولان استان به ویژه شهرداری و میراث فرهنگی با محوریت استاندار شکل گرفته تا مردم همدان از این موهبت بهره‌مند شوند.


این مقام ارشد مدیریت شهری از تشکیل ستاد ویژه گردشگری در شهرداری همدان خبر داد و گفت:وظیفه ستاد گردشگری ایجاد هماهنگی بین شهرداری و سازمان های متولی برای پیشبرد سریع و دقیق اقدامات لازم در خصوص برنامه های ثبت جهانی هگمتانه است.


شهردار همدان با بیان اینکه کارهای عمرانی مربوط به ثبت جهانی هگمتانه و گردشگری آغاز شده تصریح کرد: تعریض مسیر دباغخانه معروف به خیابان باستان،گشایش بلوار علویان تا حد فاصل هگمتانه، آماده سازی خیابان اکباتان، تغییر مسیر آهن فروشان و اصلاح هندسی در این قسمت از جمله تلاش‌های انجام شده برای افزایش دسترسی به تپه هگمتانه است.


حسینی تلاش‌های صورت گرفته توسط شورای شهر و شهرداری در حوزه گردشگری را قابل تقدیر و توجه دانست و افزود: اختصاص بودجه ۲۵۰ میلیاردی به حوزه گردشگری اتفاقی مبارک و بی نظیر است و تحقق این بودجه جان تازه ای به رونق گردشگری خواهد بخشید.


وی به طرح های مرتبط با ثبت جهانی هگمتانه و گردشگری توسط شهرداری همدان اشاره کرد و اظهار داشت: کارهای عمرانی مربوط به جداره سازی و اکباتان به عنوان یک پتانسیل در حال انجام است و جداره سازی میدان امام یک ماه آینده شروع می شود.

حسینی با بیان اینکه پیاده‌ راه سازی خیابان باباطاهر و شهدا را در دستور کار داریم گفت: موضوع گذر تاریخی و فرهنگی از باباطاهر تا عین القضات، پوستی زاده تا آیت الله آخوند به عنوان ظرفیت گردشگری از جمله طرح‌های گردشگری است.

وی همکاری اهالی کوی فرهنگیان و رانندگان برای جابجایی ون ها از خیابان اکباتان را قابل تقدیر دانست و افزود: از کسبه و بازاریان تقاضا داریم برای جمع آوری زوائد و الحاقات در سطح بازار همدان همکاری کنند تا انشالله نظر ارزیابان یونسکو جلب شود.

حسینی با تاکید بر اینکه رونق گردشگری در دستور کار مسئولان استان قرار دارد افزود: برگزاری تورهای گردشگری، بازارچه‌های محلی و افزایش بازدید از تپه هگمتانه بر رونق گردشگری شهر همدان تأثیر زیادی خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید