کد خبر:41672
پ

 فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: عفو محکومان اعتراضات اخیر توسط مقام معظم رهبری نمونه‌ای بارز از بخشش در اوج قدرت بود که این بزرگ منشی و عطوفت ایشان، بسیاری از نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد و چهره رحمانی و پرعطوفت نظام اسلامی را به رخ جهانیان کشید.

به گزارش روزانه نیوز، سردار مظاهر مجیدی پنجشنبه ۲۰ بهمن‌ماه در یادواره شهدای شاخص سال برادران شهید “محمدعلی و نورمراد عبدکوند” و ۴۰۳ شهید شهرستان اسدآباد که با حضور پررنگ مردم و مسئولان شهرستان در مسجد جامع این شهر در نهمین روز از دهه مبارک‌ فجر برگزار شد، اظهار کرد: امروز شهید قهاری‌ها و شهدای شاخص سال اسدآباد شهیدان عبدکوند و ۴۰۳ شهید اسدآباد و دیگر شهدای والامقام سراسر کشور هر یک چراغ هدایت برای ما انسان‌ها به شمار می‌روند و برگزاری یادواره شهدای اسدآباد می‌تواند مقدمه ای برای برگزاری کنگره دوم ۸۰۰۰ شهید استان همدان باشد.

وی برگزاری چنین یادواره های شهدایی را گوشه چشم الهی دانست و افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای مقابله با دشمنان و خنثی‌سازی نقشه‌ها و توطئه‌های شوم آنها یک ضرورت است و باید با برگزاری این برنامه‌ها و یادواره‌ها در این زمینه بیشتر همت کنیم.

مجیدی در ادامه تصریح کرد: این حقیقت است که انقلاب اسلامی ایران، انفجار نور و معجزه قرن بود و اگر تاریخ قبل از انقلاب و سده های گذشته را مطالعه کنیم به طور قطع به عظمت جمهوری اسلامی پی خواهیم برد.

وی با اشاره به گذشت ۴۴ سال از پیروزی شکوهمندانه جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: همواره عنایت خدا شامل حال انقلاب ما بوده و پیوستگی ولایت فقیه و رهبری با مردم و پیوستگی مردم با ولایت فقیه و رهبری همواره موجب شکست و ناامیدی دشمنان زبون این انقلاب بوده است.

مجیدی گفت: امام راحل پس از به نتیجه رسیدن انقلاب و تغییر ساختار حکومت کار بزرگ و معجزه آسایی که انجام دادند، این بود که با برپایی حکومت جمهوری اسلامی موجب شدند ایران اسلامی همواره در برابر استکبار بایستد و این ساختار حکومتی امام راحل تنها به دوران پیروزی انقلاب محدود نبود و به تداوم انقلاب نیز کمک کرده و انقلاب ما همچنان پابرجاست و اکنون بر گذشته و باورهای دینی و اهداف انقلاب خود که تعریف شده، استوار است، حال اینکه در بسیاری از انقلاب های دیگر شاهد یک سیر صعودی و سپس ایجاد سیر نزولی و یک انحراف اعتقادات در انقلابشان هستیم.

وی ادامه داد: در پیروزی انقلاب اسلامی اگر امام خمینی(ره) بود و مردم نبودند نمی توانستیم انقلاب را به انجام برسانیم بلکه همه ما به همراه مردم و رهبری و یکدیگر از گردنه سخت انقلاب در پیروزی انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس عبور کردیم و در هر برهه از سختی ها هر جا که مردم بودند، پیروز بوده ایم.

مجیدی تصریح کرد: اگر به قبل از انقلاب برگردیم می بینیم‌ جهان تحت سیطره دو قدرت غرب و شرق قرار گرفته بود و آنها تعیین کننده حکومت جهان بودند و این شعار را در افکار مردم جهان تلقین می کردند که دین به عنوان یک افیون  برای انسان‌ها عقب ماندگی ایجاد می کند و به قدری بر روی این شعار کار کرده بودند که برای بسیاری حتی مجاهدانی که برای انقلاب کار می کردند، باورش سخت بود و باور نمی کردند دولت و حکومت جدیدی چون جمهوری اسلامی ایجاد شود.

وی ادامه داد: سیاست هایی که استکبار به ویژه آمریکایی‌ها در عزل و نصب دولت ها انجام داده بودند و به قدری روی سازوکار کشورها کار کرده بودند که این ذهنیت در باور آنها نبود که چنین انقلابی در کشور ایران اسلامی شکل بگیرد اما با باوری که امام راحل به مردم و به مکتب اسلام داشتند، این انقلاب شکل گرفت و امروز شاهد هستیم با عنایت الهی ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و ایران و ملت ایران اسلامی روز به روز به اوج قله های پیشرفت دوچندان نائل می‌شوند.

فرمانده سپاه همدان با اشاره به خسارت های بالای هشت سال جنگ تحمیلی به کشور گفت: اگرچه جنگ هشت سال دفاع مقدس خسارت های بالایی را به همراه داشت اما پرورش و تربیت شهدایی چون حاج قاسم سلیمانی از برکات   دوران هشت سال دفاع مقدس بود.

به گزارش ایسنا، از آنجا که شهدا می‌توانند از همه ابعاد زندگی خود بهترین الگو برای جامعه باشند، از این‌رو معرفی شهدای شاخص در ابتدای هر سال در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیل جامعه به ویژه نسل جوان به اهداف و آرمان‌های والای شهدا از مهمترین اهداف اجرای این سنت نیک و پسندیده است.

از سال ۹۲ معرفی شهدای سال در استان همدان در دستور کار قرار گرفت که به همین منظور در تمامی شهرستان‌ها هر ساله یک شهید از شهرستان به عنوان شهید سال معرفی می‌شود که در همین ارتباط با انتخاب سپاه پاسداران استان برادران شهید نورمراد و محمدعلی عبدکوند به عنوان شهیدان شاخص سال ۱۴۰۱ شهرستان اسدآباد معرفی شدند.

شهید “محمدعلی عبدکوند” ۱۸ خردادماه سال ۱۳۴۲ در روستای منورتپه از توابع شهرستان اسدآباد به دنیا آمد، پدرش بابامراد کشاورز بود. شهید محمدعلی به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و سرانجام در ۲۶ دی‌ماه سال ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.

شهید “نورمراد عبدکوند” نیز در ۱۲ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۴۰ به دنیا آمد، وی به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و در  ۲۸ بهمن‌ماه سال ۱۳۶۴ در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید