کد خبر:34041
پ

وزیر امور خارجه در دیدار معاون سلطان عمان بر حسن نیت و جدیت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به توافق خوب در وین تأکید کرد.

به گزارش روزانه نیوز حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که به منظور انجام سفری یک روزه و رایزنی با مقامات عمانی در مسقط حضور دارد، با «فهد بن محمود آل سعید» معاون سلطان عمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار آخرین تحولات روابط دو کشور و همچنین موضوعات مهم منطقه را مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به روابط تاریخی، مستمر و راهبردی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، از نقش مهم سلطان قابوس پادشاه فقید عمان در شکل گیری روابط دو کشور یاد و بر ادامه مناسبات تهران و مسقط در دوره سلطان هیثم تأکید کرد.

امیرعبداللهیان با تشریح سیاست دولت سیزدهم در اولویت دهی به همکاری با کشور‌های منطقه، عمان را یکی از اولویت‌های اصلی برای همکاری‌ها در منطقه خواند و گسترش همه جانبه همکاری‌های فیمابین در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد تأکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در حوزه همکاری‌های اقتصادی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری در عرصه حمل و نقل کالا و مسافر، حوزه انرژی، گردشگری، خطوط هوایی و سایر موارد همکاری مورد تأکید قرار داد.

امیرعبداللهیان با تشریح آخرین تحولات مرتبط با مذاکرات وین، بر نگاه کشورمان به ابتکارات عملی و سازنده طرف‌های این گفت‌وگو در عمل تأکید و حسن نیت و جدیت کشورمان در رسیدن به توافق خوب را مورد اشاره قرار داد.

ادامه دور هشتم مذاکرات وین بین ایران و گروه ۱+۴ به منظور رفع تحریم‌های آمریکا از روز دوشنبه ۱۳ دی ماه از سر گرفته شد و هنوز هم در جریان است. امروز نیز سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هفتگی با خبرنگاران گفت به دنبال یک توافق پایدار و قابل اتکا در وین هستیم و در پاسخ به فارس تصریح کرد ما هیچ تاریخ ساختگی را قبول نداریم و از سرعت پیشرفت مذاکرات راضی نیستیم.

 فهد بن محمود آل سعید معاون سلطان عمان نیز در این دیدار با اشاره به روابط نزدیک و برادرانه دو کشور، گسترش همکاری‌های فیمابین و علاقه‌مندی عمان به ایفای نقش در زمینه همگرایی کشور‌ها در منطقه را مورد تأکید قرار داد.

وی با اشاره به تاریخ و فرهنگ غنی ایران، بر نقش سازنده ایران در تحولات منطقه تاکید کرد./باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید