عملیات کربلای ۴ به روایت ملازم اول ، غواص

۷:۵۹ بعد از ظهر, ۲ دی ۱۳۹۸

کتاب «ملازم اول؛ غواص» نوشته «محسن صیفی کار» به همت حوزه هنری استان همدان و در آستانه سالگرد عملیات کربلای ۴ به چاپ رسید.

به گزارش روزانه نیوز محسن صیفی کار با بیان این که کتاب ملازم اول غواص به روایت «محسن جام بزرگ»به رشته تحریر درآمده است گفت: این کتاب به روایت غواص و نیروی چیره دست واحد اطلاعات عملیات لشکرانصار الحسین(ع) همدان، به نام محسن جام بزرگ به نگارش درآمده است که پس از اعزامش از کلاس های تدریس در آموزش و پرورش همدان به جبهه ها، در عملیات هایی چون والفجر ۲، شناسایی بشگان، والفجر ۵، والفجر ۸، عملیات انصار در جزیره مجنون و در نهایت در عملیات کربلای ۴ حضور فعال و تاثیرگذار داشته است.

این پژوهنده دفاع مقدس، با اشاره به اینکه محسن جام بزرگ در عملیات کربلای ۴، با جراحت بسیار شدیدی به اسارت عراقی ها درآمده است تصریح کرد: در کتاب ملازم اول ، غواص  به نقش ویژه محسن جام بزرگ و رزمندگان گردان جعفر طیار(ع) قبل از عملیات کربلای ۴ در حوزه آموزش غواصی به رزمندگان و بعد از اسارت  مبنی بر تشکیل جبهه دیگر در قلب دشمن اشاره می کند.

وی کتاب ملازم اول ، غواص را از تولیدات مشترک حوزه هنری و مرکز حفظ آثار سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان عنوان کرد و گفت: این کتاب دارای ۲۶ فصل، ۸۳۸ صفحه است و همزمان با سالگرد عملیات کربلای ۴ از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب خواهد شد.

محسن صیفی­کار این کتاب را روایتگر عملیات کربلای ۴ و درخشش رزمندگان استان همدان در این عملیات دانست و تصریح کرد: بخش عمده این کتاب شامل دوران کودکی، سربازی، انقلاب، گشت های شناسایی اطلاعات و عملیات و روایت های مختلف گردان غواصی در سال های دفاع مقدس می باشد.

 

 

 

نظر خود را بیان کنید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند