کد خبر:44925
پ

معاون توسعه و منابع انسانی پارک علم و فناوری استان همدان گفت: در صورت تامین به موقع اعتبارات از محل سفر رییس جمهور فاز دوم ساختمان اصلی پارک علم و فناوری همدان در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش روزانه نیوز، بهزاد خزائیان افزود: از ۷۲ شرکت دانش بنیان فعال در استان همدان ۴۰ شرکت در پارک علم و فناوری همدان مستقر هستند.

معاون توسعه و منابع انسانی پارک علم و فناوری استان همدان گفت: از ۳۴۰ واحد فناور پذیرش شده در مراکز نوآوری و رشد تابعه پارک علم و فناوری استان همدان ۱۸۰ واحد فناور در مرکز رشد همدان استقرار دارند.

خزائیان افزود:‌ از ۲ هزار و ۷۲۸ نفر اشتغال که به واسطه فعالیت واحدهای فناوری، موسسات و شرکت های دانش بنیان ایجاد شده است، ۲ هزار و ۳۱۸ نفر اشتغال در مرکز رشد شهرستان همدان فعال هستند.

وی اظهار داشت: هزار میلیارد تومان فروش ریالی ظرف یک سال گذشته از سوی واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک استان رقم خورد که از این میزان بیش از هفت هزار میلیارد ریال توسط واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مرکز رشد شهرستان همدان انجام شده است.

معاون توسعه و منابع انسانی پارک علم و فناوری همدان گفت: همچنین از ۵.۵ میلیون دلار فروش ارزی توسط واحدهای فناوری و شرکت های دانش بنیان در سال گذشته چهار میلیون دلار آن توسط مرکز رشد همدان رقم خورده است.

خزائیان با بیان نیازها و دغدغه های واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: ایجاد فضای اداری و کارگاهی یکی از دغدغه های اصلی واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان استان همدان است.

وی گفت:‌ فاز اول ساختمان پارک علم و فناوری همدان به میزان ۶ هزار مترمربع مساحت دارد که از این میزان ۵۰۰ مترمربع آن در اختیار بخش ستادی و اداری و پنج هزار و ۵۰۰ مترمربع آن در اختیار واحدهای فناور است.

این مقام مسئول افزود: در سفر سال گذشته ریس جمهور و اعضای هیات دولت به همدان ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل فاز دوم ساختمان پارک علم و فناوری همدان مصوب شد.

خزاییان افزود: در سفر سال گذشته ریس جمهور و اعضای هیات دولت به همدان ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل فاز دوم ساختمان پارک علم و فناوری همدان مصوب شد.

معاون توسعه و منابع انسانی پارک علم و فناوری همدان تاکید کرد: اولویت تخصیص مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان همدان به پروژه هایی تعلق می گیرد که تا پایان سال آماده بهره برداری می باشند و در صورت تامین اعتبار به موقع مصوب سفر ریاست جمهوری به استان، پروژه فاز دوم ساختمان پارک علم و فناوری همدان به مساحت چهار هزار و ۲۰۰ متر مربع و با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دهه فجر سالجاری افتتاح و امکان بهره برداری ۴۳ فضای اداری و ۱۱ فضای کارگاهی برای شرکت های دانش بنیان فراهم می شود.

وی ضمن درخواست از دستگاه های اجرایی که فضاها و سوله های خالی خود را در اختیار واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان قرار دهند، گفت: در شهرستان های رزن و کبودراهنگ این اتفاق مهم رخ داده است.

این مقام مسئول دومین نیاز و دغدغه واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان استان را واگذاری اراضی پارک علم و فناوری به شرکت های دانش بنیان به منظور احداث فضاهای کارگاهی و تولیدی اعلام کرد.

خزائیان افزود:‌ در صورت تامین اعتبار مورد نیاز تا پایان سال جاری در فاز اول زمین های پارک همدان به مساحت ۶ هکتار شامل تاسیسات زیربنایی برای واگذاری به شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور انجام می شود.

به گفته وی، تمهیدات لازم برای تامین برق مورد نیاز به منظور آماده سازی تاسیسات زیربنایی و واگذاری زمین از سوی پارک علم و فناوری همدان انجام شده که البته نیازمند حمایت مدیران و مسئولان اجرایی استانی و شهرستانی برای تحقق این مهم هستیم.

خزائیان پرداخت تسهیلات کم بهره را نیز از جمله درخواست های واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان دانست و تصریح کرد: در همین راستا علاوه بر پرداخت وام از محل منابع داخلی پارک و صندوق پژوهش و فناوری استان در سال ۱۴۰۱ از منابع بنیاد علوی و برکت از محل تسهیلات تبصره ۱۶ با کارمزدچهار درصد بیش از ۳۰۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال مصوب و به بانک ها معرفی و در حال پرداخت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید