کد خبر:45863
پ


مدیر کل تبلیغات اسلامی استان همدان از فعالیت هزار و ۴۰۰ واعظ و مبلغ دینی بومی و اعزامی در ماه‌های محرم و صفر در مساجد و هیئت‌های استان خبر داد.

به گزارش روزانه نیوز، حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ حسینیه، تکایا و امامزادگان و ۴۰۰ ایستگاه صلواتی از اول ماه محرم در سوگ سالار شهیدان و یاران آن حضرت به اقامه عزا پرداختند.
او افزود: همچنین، آئین‌های ویژه عزاداری، سوگواری و برنامه‌های ویژه این ایام با حضور عاشقان و دلدادگان حسینی در استان آغاز شده و محور اصلی آن برگزاری کنگره ۸ هزار شهید والامقام استان، معرفی شهدا و قرائت وصیت‌نامه شهیدان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: با توجه به برگزاری کنگره هشت هزار شهید استان همدان، مقرر شد در برنامه عزاداری‌های هیات‌های مذهبی این شهرستان، به مباحث معرفی شهدا و قرائت وصیت‌نامه یک شهید پرداخته شود.

حجت‌الاسلام نظیری تصریح کرد: برافراشته شدن پرچم عزای حسینی در اولین شب ماه محرم، نصب پرچم بر سر درب خانه‌ها، سنج و دمام و سینه‌زنی سنتی، برپایی موکب و ایستگاه‌های صلواتی، پخت غذا‌های نذری و حضور پرشور در مراسم‌ها از عمده برنامه‌ها و سنت‌های دیرینه مردم استان همدان در ماه محرم است.

استان همدان دارای یک هزار و ۵۰۰ مسجد در سطح مناطق شهری و روستایی است و سه هزار هیئت مذهبی نیز در این استان فعالیت دارند که ۲ هزار و ۲۰۰ هیات از این تعداد در سامانه بیرق تبلیغات اسلامی ثبت شده .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید