نخستین جلسه شورای راهبری و سیاستگذاری ارتباط با جامعه و صنعت برگزار شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

۱۰:۱۰ قبل از ظهر, ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
339

نخستین جلسه شورای راهبری و سیاستگذاری ارتباط با جامعه و صنعت، با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری و اعضای حقوقی و حقیقی این شورا در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد.

 

به گزارش روزانه نیوز و به نقل از دکتر غلامی در این جلسه، با اشاره به لزوم گسترش روابط و تاثیرگذاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی در حل مسائل و مشکلات جامعه و صنعت، بر لزوم هماهنگی و هم‌افزایی همه ظرفیت‌های موجود در کشور در اجرای ۴۴ اقدام طرح تحول همکاری‌های تأکید کرد.

در ادامه اعضای شورا نیز تجارب و الگوهای مختلفی را مطرح و موضوع و اهمیت آن را مورد تاکید قرار دادند و اهمیت پرداختن به تمامی اجزای اکوسیستم دانشگاه و صنعت مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد تقسیم کار کاملی برای همکاری و هماهنگی بین همه اجزا به این اکوسیستم تهیه گردد.

همچنین بر اساس تاکید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مقرر شد جلسات این شورا به صورت منظم و منسجم در راستای رسیدن به اهداف طرح تحول همکاری‌های دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و جامعه و صنعت تشکیل گردد و اقدامات لازم برای پیشبرد اهداف به صورت جدی پیگیری شود.

گفتنی است شورای راهبری و سیاستگذاری ارتباط با جامعه و صنعت بر اساس طرح تحول در همکاری‌های دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و فناوری با جامعه و صنعت و با هدف اتخاذ سیاست‌های لازم برای توسعه روابط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و مراکز علمی با جامعه و صنعت شکل گرفته و مهم‌ترین هدف آن بهبود و گسترش همکاری‌های دانشگاه و پژوهشگاه با جامعه و صنعت است./ایرنا

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.