کد خبر:52222
پ

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان از هدف گذاری ساخت ۷۶ کیلومتر راه روستایی در سال جاری خبر داد:

به گزارش روزانه نیوز. مهرداد آهکی در تشریح این خبر اظهارداشت: در سال گذشته ۴۲ کیلومتر راه روستایی با استفاده از ظرفیت اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان، خیرین راهساز و بسیج سازندگی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان ساخته و در حال بهره برداری می باشند.

وی تصریح کرد: امسال ساخت ۲۰ کیلومتر راه روستایی توسط این اداره کل و ۵۶ کیلومتر با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) که در مجموع ۷۶ کیلومتر می باشد در دستور کار قرار دارد و امیدواریم در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز این مهم امسال محقق و به بهره برداری برسد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان اظهار داشت: هم اکنون اجرای عملیات زیرسازی و روسازی راههای روستایی: قباق تپه-ایده لو، کهنه حصار-باشقورتران-قزان قره،آق تپه-همدان، انجلاس-همدان،قباق قلی-ینگجه،احمدآباد،عشوند-برجک،وراینه-قشلاق، انجیر باغی-دولی و… با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی در حال ساخت می باشد.

آهکی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۵ کیلومتر راه روستایی در استان ساخته شده است،گفت: استان همدان با ۹۸ درصد برخورداری از راههای روستایی آسفالته رتبه دوم کشور را دارا می باشد.

وی در پایان یادآور شد: در همدان ۳ هزار و ۳۶۳ کیلومتر راه روستایی وجود دارد که ۲ هزار و ۸۰۶ کیلومتر آن آسفالته،۲۴۸ کیلومتر آن شنی و ۳۱۲ کیلومتر آن نیز خاکی می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید