کد خبر:46881
پ
رئیس تبلیغات اسلامی همدان گفت: همایش جاماندگان اربعین حسینی در همدان و سایر مناطق شهرستان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام وحید عباسی گفت: با توجه به اینکه مسیر اربعینی شهرستان همدان مسیر پر ترددی است سعی شده که بتوانیم بهترین خدمت را به زائران داشته باشیم.

او با اشاره به تعدد موکب‌های اربعین در سطح شهرستان همدان در راستای خدمات دهی به زائران گفت: در این راستا علاوه بر اطعام و اسکان زائران برنامه‌های فرهنگی را نیز در موکب‌ها داریم.

حجت‌الاسلام عباسی گفت: برپایی غرفه عرضه محصولات فرهنگی فعالان فرهنگی در کنار برخی موکب‌ها با هدف آشنایی با استان همدان، معرفی شهدای استان در راستای برگزاری کنگره ۸ هزار شهید همدان و… از جمله برنامه‌ها در مواکب است.

او با بیان اینکه در این زمینه باید معرفی شهدا را در برنامه‌های اربعین داشته باشیم، گفت: بیشتر مواکب ما به نام شهدای شهرستان باشد و شهید همدانی که در باز شدن راه کربلا و مبارزه با داعش نقش بزرگی داشتند بیشتر معرفی شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان گفت: بحث خانه‌های میزبان زائران اباعبدالله همچنین پویش آن مد نظر بوده که قرار است برگزار شود و هر خانواده همدانی که می‌تواند خدمات دهی به زائران اربعین را مانند کاری که عراقی‌ها در اکرام زائران دارند داشته باشد و مردم ما نیز میزبان خوبی برای زائران حسینی باشند.

او با اشاره به پویش‌های اربعین گفت: تجربه‌نگاری خانوادگی اربعین یکی دیگر از پویش‌هایی است که در این ایام داریم در این پویش مسائل و تجربه‌هایی که زوار اربعین باید داشته باشند برای دیگر زوار مطرح می‌شود که به منتخبین این پویش جوایزی اهدا می‌شود.

حجت‌الاسلام عباسی گفت: در این برنامه نیز درباره مسائل مواکب اربعین در راستای خدمات دهی به زائران مطرح و عنوان شده است

رئیس تبلیغات اسلامی همدان به اعزام روحانیون به موکب‌های حسینی گفت: برگزاری نماز جماعت در موکب‌های اربعین یکی از تأکیدات ویژه در این ایام است.

این مسئول گفت: برپایی همایش جا ماندگان اربعین در شهرستان همدان و سایر نقاط شهرستان از برنامه‌های دیگر در این ایام است.

حجت‌الاسلام عباسی با بیان اینکه توشه‌های فرهنگی برای زائران در موکب‌ها شامل نذر ظهور، توجه به موضوع جوانی جمعیت و فرزندآوری را نیز داریم، گفت: با توجه به اینکه در رفت و برگشت ما میزبان ۷ میلیون زائر هستم و امیدواریم میزبان خوبی باشیم.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان همدان گفت: در مساجد، هیئت‌های مذهبی، محلات و سطح شهرستان نیز برنامه‌های سوگواری و نشست‌های تربیتی محافل قرآنی را نیز در این ایام خواهیم داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید