کد خبر:44897
پ


مدیر کل بیمه سلامت استان همدان از هم استانی های فاقد پوشش بیمه درمانی درخواست نمود در اسرع وقت نسبت به برقراری پوشش بیمه درمانی برای خود و اعضای خانواده اقدام کنند .

به گزارش روزانه نیوز، فریبرز نیاستی با اشاره به ضرورت برقراری پوشش بیمه ای قبل از بیمار شدن و یا بستری شدن فرد گفت: به منظور بهره مندی از خدمات بیمه سلامت ضروری است که هم استانی های عزیز فاقد بیمه درمانی پایه ، قبل از اینکه مبتلا به بیماری شوند و یا اینکه خدای نکرده در بیمارستان بستری شوند، نسبت به برقراری پوشش بیمه سلامت برای خود و اعضای خانواده اقدام نمایند.


وی افزود: افراد فاقد بیمه درمانی پایه می توانند به صورت غیر حضوری با مراجعه به سامانه شهروندی بیمه سلامت به آدرس https://www.bimehsalamatiranian.ir ثبت نام نمایند و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند و یا برای ثبت نام به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت در سراسر استان مراجعه نمایند.


نیاستی اظهار داشت : با توجه به دهک درآمدی افراد که توسط سازمان هدف مندی یارانه ها اعلام می گردد میزان حق بیمه ای که شخص می بایست پرداخت نماید، تعیین می گردد. افرادی که در دهک یک تا سه درآمدی قرار دارند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت در قالب صندوق ایرانیان قرار می گیرند و نیازی به پرداخت حق بیمه توسط این گروه از همشهری های عزیز نیست. از دهک چهارم درآمدی به بعد بر اساس ضوابط مربوطه افراد با پرداخت مبالغی در پرداخت حق بیمه مشارکت می نمایند. مبلغ حق بیمه مصوب سال 1402 برای هر فرد یک میلیون و 410 هزار تومان برای یک سال می باشد و رعایت شرط خانوار هم الزامی است یعنی سرپرست خانواده همراه با افراد تحت تکفل تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرد.


نیاستی افزود : بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت می توانند از طریق کد دستوری #1666* اطلاعاتی از قبیل نام و آدرس پزشک خانواده ، تاریخ اعتبار بیمه درمانی و … را کسب نمایند همچنین شماره تماس 1666 هم به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات و درخواستهای بیمه شدگان عزیز در خصوص خدمات بیمه سلامت است.


دکتر فریبرز نیاستی اظهار داشت : یکی از اقدامات مهم این اداره کل در سالجاری شناسایی افراد کم درآمد بر اساس آیین‌نامه ارزیابی وسع و با معرفی بیمه گذارانی که بیمه شدگان محروم مثل کمیته امداد و بهزیستی را تحت پوشش دارند و همچنین از طریق صندوق روستائیان بیمه شدگان محروم شناسایی گردید و این اقشار به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.


وی افزود: بر این اساس سازمان بیمه سلامت ایران اطلاعات بیمه‌ای بیش از 783 هزار نفر در استان همدان را تا پایان فروردین ماه سال ۱۴۰۳ به صورت رایگان تمدید کرده است و این بدان معناست که حدود 75 درصد از بیمه شدگان استان همدان به صورت رایگان و بدون پرداخت حق بیمه از خدمات بیمه سلامت در مراکز و موسسات درمانی کشور می توانند بهره مند شوند.


او ادامه داد: از این تعداد نزدیک به 103 هزار نفر جزو ۳ دهک اول درآمدی در صندوق ایرانیان ، 30 هزار نفر مددجویان کمیته امداد و بیش از 650 هزار نفر هم بیمه شده روستایی هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید