کد خبر:44884
پ

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان گفت: پارسال در استان همدان بیش از ۱۴ میلیارد تومان به مشترکان خانگی که الگوی مصرف را رعایت کردند، پاداش داده شد.

به گزارش روزانه نیوز، علی سهرابی‌بیداربا بیان اینکه شدت مصرف انرژی بر تولید کالا در ایران بالاست که باید اصلاح شود، افزود: در فصل تابستان با توجه به افزایش مصرف سیستم‌های سرمایشی بیش از سایر فصول کمک و همراهی مردم را نیاز داریم.

او با اشاره به اینکه سال گذشته پاداش‌های بخش خانگی مصارف زیرالگوی مصرف، پنج برابر مبلغ تعرفه پرداخت می‌شد، تصریح کرد: امسال پاداش‌های بخش خانگی شامل مصارف زیرالگوی مصرف افزایش داشته به طوریکه اگر مشترکی زیرالگوی مصرف و کمتر از ۱۵۰ کیلووات مصرف برق داشته باشد، ۲۰ برابر تعرفه پرداختی پاداش دریافت خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با بیان اینکه الگوی مصرف در استان همدان ۳۰۰ کیلووات ساعت است، افزود: پارسال در استان همدان ۹۱ درصد مشترکان خانگی زیرالگوی مصرف بوده و ۵۲ درصد یعنی بیش از نصف مشترکان در قبوض خود پاداش را دریافت کردند.

سهرابی‌بیداربا اشاره به اینکه با رعایت نکاتی از جمله خاموش کردن لامپ‌های اضافی و کولر‌های گازی میزان مصرف برق ۱۰۰ کیلووات ساعت کاهش پیدا می‌کند، گفت: با تغییر کوچک در استفاده از برق می‌توانند مشمول پاداش شوند.

او با تأکید بر اینکه با رعایت دمای آسایش و کُند کردن دور کولر‌های آبی و استفاده از نور طبیعی در روز به راحتی می‌توان الگوی مصرف برق را رعایت کرد، افزود: مردم در بخش خانگی با رعایت این موارد می‌توانند به تداوم برق صنعت کمک کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید