کد خبر:38852
پ

معاون توسعه بازرگانی جهادکشاورزی استان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی داشتیم که نسبت پارسال کاهش پیدا کرده است.

به گزارش روزانه نیوز،  حسین فضلی  با اشاره به کاهش تقاضای مرغ در بازار افزود : در سال گذشته روزانه مصرف مرغ در استان همدان ۱۳۰ تن بوده که در سال‌جاری به ۸۰ تن کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه ذخیره مرغ استان همدان ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تن است، تصریح کرد: در صورتی که در بازار نیاز به مرغ منجمد احساس شود از ذخایر مرغ منجمد وارد بازار خواهیم کرد و مشکلی در این زمینه نداریم.

فضلی با اشاره به اینکه قیمت هر کیلو مرغ زنده ۴۳ تا ۴۴ هزار تومان بوده که این قیمت در بازار ۶۳تا ۶۴ تومان است، تاکید کرد : پشتیبانی امور دام هر کیلو مرغ منجمد را به قیمت عمده کیلویی ۴۵ هزار تومان می‌فروشد و برای مصرف‌کننده هر کیلو مرغ منجمد ۴۷ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه ذخیره گوشت قرمز در انبار‌های استان همدان ۲۵۰ تن است، گفت: قیمت هر کیلو گوشت قرمز منجمد برای عمده فروشی کیلویی ۱۰۵ هزار تومان و برای مصرف‌کننده ۱۱۰ هزار تومان است.

معاون توسعه بازرگانی جهادکشاورزی استان همدان در پایان قیمت هر کیلوگرم دام زنده را ۸۰ هزار تومان دانست و یادآور شد: قیمت هر کیلو دام زنده ۸۰ هزار تومان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید