کد خبر:36177
پ

سرپرست شرکت آب منطقه ای همدان با اشاره به اینکه میزان بارش نزولات آسمانی استان همدان در سال جاری کمترین میزان نسبت به ۳۰ سال گذشته است، گفت: حجم ذخیره آب سد اکباتان ۲۸ درصد است.

به گزارش روزانه نیوز؛ محمد ضروری گفت: با توجه به شرایط ناشی از خشکسالی، حجم ذخیره آب سد اکباتان درحال حاضر ۹ میلیون و ۵۶۰ هزار متر مکعب است و ۱۱۵ لیتر آب در هر ثانیه وارد این سد می‌شود.

وی افزود: همچنین هزار و ۷۶ لیتر آب در هر ثانیه از ذخیره این سد برای تامین مصرف مردم (شرب) و ۳۳۵ لیتر آب در ثانیه نیز برای مصارف کشاورزی از سد اکباتان برداشت می‌شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر ۱۴۰۰) تاکنون به طور متوسط ۲۳۰ میلی‌متر باران در استان همدان باریده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد و در مقایسه با دوره بلند مدت ۴۱ درصد کاهش داشته است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به اینکه پنج درصد از گنجایش سد آبشینه نیز پر است، گفت: ذخیره آب این سد با گنجایش پنج میلیون متر مکعب، در حال حاضر حدود ۲۳۰ هزار متر مکعب است.

ضروری در رابطه با سد کلان ملایر نیز گفت: ۹۴ درصد ظرفیت این سد پر شده است و سد کلان با ۴۵ میلیون متر مکعب گنجایش، درحال حاضر ۴۲.۴ میلیون متر مکعب آب ذخیره دارد.

وی با اشاره به اینکه آب ورودی سد کلان ۲۳۰ لیتر در ثانیه است، افزود: در حال حاضر معادل ۳۴۰ لیتر در ثانیه آب از این سد برای تامین مصارف مردم و ۱۹۰ لیتر در ثانیه نیز برای مصرف کشاورزی از این سد برداشت می‌شود.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به اینکه ۴۲ درصد از گنجایش سد سرابی تویسرکان نیز پر شده است، افزود: در حال حاضر ورودی این سد ۱۱۵ لیتر در ثانیه و حجم آن سه میلیون و ۸۶۰ هزار متر مکعب است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید