۲۵ هزار حق‌التدریسی امسال تبدیل وضعیت می شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت:

۱۰:۱۶ قبل از ظهر, ۲۹ خرداد ۱۳۹۹

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای امسال ۲۵ هزار تبدیل وضعیت حق‌التدریسی‌ها در نظر گرفته‌ شده که فرآیندهای مربوط به آن به همراه اولویت‌ها، امتیازات و بخشنامه‌های مربوطه ابلاغ‌ شده است.

به گزارش روزانه نیوز  محسن حاجی میرزایی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اقدام وزارت آموزش‌وپرورش برای تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریس اظهار کرد: درباره تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریس قانونی برای این اقدام وجود دارد که تا پایان برنامه ششم متناسب با ردیف و اعتبارات دولتی و اختصاص‌یافته این اقدام انجام شود.

 

 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به میزان تبدیل وضعیت در سال جاری بیان کرد: برای امسال ۲۵ هزار تبدیل وضعیت حق‌التدریسی‌ها در نظر گرفته شده که فرآیندهای مربوط به آن به همراه اولویت‌ها، امتیازات و بخشنامه‌های مربوطه ابلاغ شده است.

 

 

وی همچنین درباره آخرین وضعیت مدارس سنگی افزود: خراسان شمالی نقطه آغاز حذف مدارس سنگی بود که امیدواریم با سرعت برای سایر استان‌ها این کار را انجام دهیم.

 

حاجی‌میرزایی به موضوع خیرین مدرسه‌ساز نیز اشاره کرد و ادامه داد: در چند دهه گذشته پدیده تأثیرگذار خیرین مدرسه‌ساز در کشور مطرح‌شده و اکنون سهم خیرین نیز روند افزایشی داشته و سهم دولت نیز متناسب با آن اختصاص پیدا می‌کند.

 

 

وزیر آموزش و پرورش از اختصاص یک‌هزار میلیارد تومان کمک خیرین در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال دولت سه هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان را با توجه به فعالیت و کمک خیران اختصاص خواهد داد.

 

 

وی در انتها از افزایش اعتبارات احداث و تجهیز مدارس در کشور نیز خبر داد و بیان داشت: اعتبارات دولتی احداث و تجهیز مدارس نسبت به ۳ سال گذشته ۱۶۰ درصد افزایش یافته که نشان از اراده دولت برای ایجاد فضا مطلوب در زمینه ساخت مدارس مطلوب برای همگان است./ مهر

نظر خود را بیان کنید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند