۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۲۵۶ طرح در شهرستان همدان توزیع شد

فرماندار همدان خبر داد :

۱۱:۲۵ قبل از ظهر, ۱۹ تیر ۱۳۹۹

حسین افشاری در کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان از اختصاص ۵۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار استانی به دستگاههای اجرایی برای تکمیل و اجرای ۲۵۶ طرح در سطح شهرستان همدان خبر داد.

به گزارش روزانه نیوز فرماندار شهرستان همدان گفت : ۱۴۲ میلیارد و یکصد میلیون تومان اعتبار برای ۲۶۸ طرح در اعتبارات سال جاری برای تکمیل و اجرای طرحها و پروژه های سطح شهرستان از ۵ محل پیش بینی و ابلاغ شده است.

 

وی افزود : از این میزان ۵۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبارات ابلاغ شده از منابع استانی است که شامل ۲۷ میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان اعتبار تملک دارییها،۱.۵ میلیارد تومان از محل سه درصد نفت و گاز و ۳۰ میلیارد و ۴۱۴ میلیون تومان اعتبار متوازن می باشد.

 

افشاری با بیان اینکه الزامات قانونی بودجه در توزیع اعتبارات مد نظر قرار گرفته است تصریح کرد : رویکرد ما در توزیع اعتبارات اولویت دادن به طرحهای مردم محور بوده است که از پیشرفت فیزیکی بیشتری برخوردار بوده تا سریعتر به بهره برداری برسد.

 

وی افزود : از محل منابع مالیات بر ارزش افزوده نیز حدود ۱۳ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده که ۱۲ میلیارد و ۹۰۸ میلیون تومان مربوط به ورزشهای همگانی و یک میلیارد و ۷۶ میلیون تومان مربوط به ورزش دانش آموزی است.

 

فرماندار همدان گفت : در جابجایی اعتبارات بین فصول تعیین شده محدودیت قانونی داریم و مدیران باید پیگیر تخصیص اعتبارات و اجرای سریعتر پروژهای مربوطه باشند.

 

وی با اشاره به این که میزان تحقق تعهد اشتغال در شهرستان همدان طی سه ماهه سال جاری ۱۱۳ درصد بوده است، عنوان کرد: میزان تعهد اشتغال شهرستان در سال جاری یک هزار و ۵۷۴ مورد پیش بینی شده است که در سه ماهه نخست امسال برای یک هزار و ۷۷۲ نفر اشتغال ایجاد شده است.

 

افشاری با بیان اینکه از این تعداد یک هزار و ۳۵۰ نفر بیمه شده اجباری جدید هستند افزود : در این راستا دستگاههای اجرایی زمینه اشتغالزایی را برای ورود و فعالیت بخش خصوصی فراهم نموده اند و در شهرستان همدان ایجاد مشاغل پایدار را هدفگذاری کردیم.

 

وی افزود : ۴۳ هزار دانشجو در مراکز آموزش عالی مرکز استان تحصیل می کنند که در کنار هیاتهای علمی و اساتید دانشگاه یک ظرفیت قابل توجه در همدان است.

فرمانداری همدان

نظر خود را بیان کنید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند