برگزاری مراسم عزاداری محرم در همدان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

رئیس شورا همدان گفت:

۱۲:۳۳ بعد از ظهر, ۶ مرداد ۱۳۹۹
0 240

به گزارش روزانه نیوز کامران گردان در در بیست‌ونهمین صحن شورا، اظهار کرد: خوشبختانه ۷۵ درصد مردم در استان همدان از ماسک استفاده می‌کنند که باید این میزان به ۱۰۰ درصد برسد تا شاهد کاهش ابتلا و عبور از این شرایط، باشیم.

وی افزود: تمامی محدودیت‌های جلسات قبل ستاد استانی در ۵ شهرستان همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان و کبودراهنگ که در وضعیت قرمز بحران ویروس کرونا قرار دارند، تمدید شده است.

گردان بیان کرد: بر اساس اعلام مسئولان امر؛ ۹ هزار و ۶۶۵ نفر برای ویروس کرونا، غربالگری شده‌اند که متأسفانه ۳ هزار و ۲۶۶ نفر مثبت اعلام شده است و تاکنون ۳۲۸ مورد فوتی داشته‌ایم همچنین در خصوص مبتلایان، ۳۵ درصد متعلق به خانوارها به‌ویژه زنان خانه‌دار، ۳۵ درصد متعلق به مهمانی‌ها و عزاداری‌ها و ۳۰ درصد هم متعلق به ادارات و بیمارستان‌هاست.

رئیس شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به پنجم مرداد؛ سالگرد عملیات مرصاد، گفت: باید یادوخاطره شهدای جنگ تحمیلی به‌ویژه عملیات مرصاد را که اکثر رزمندگان استان همدان جانفشانی کردند، گرامی بداریم.

گردان افزود: این عملیات، یکی از صحنه‌‌هایی بود که چهره منافقین به عنوان دشمن ملت ایران عیان شد و به مدد مقاومت مردم با هدایت سرداران دلاور ایران، به پیروزی ختم شد.

وی اظهار کرد: در این صحنه نبرد که با فرماندهی سردار بزرگ شهید حاج میرزا محمدسلگی مدیریت میشد و استان همدان ۱۳۴ شهید اهدا کرد؛ روایتی درخشان از دلیرمردانی است که از این مملکت در سخت‌ترین دوران حفاظت کردند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.