ظرفیت‌های هنری در استان‌ها مورد توجه قرار گیرد

معاون وزیر فرهنگ عنوان کرد:

۱۱:۰۶ قبل از ظهر, ۷ مهر ۱۳۹۹

معاون امور هنری توجه به استعدادها و ظرفیت‌های هنری استان‌ها را در قالب امضای تفاهم نامه خواستار شد.

به گزارش روزانه نیوز و به نقل از سید مجتبی حسینی روز دوشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مواردی که می تواند در استان‌ها مورد توجه قرار گیرد، توجه به رویکردهای آمایشی است و ضرورت دارد استعدادها و ظرفیت‌های هنری که در حوزه‌ها و رشته‌های هنری در استان‌ها وجود دارد، مورد توجه قرار گیرد و متناسب با شرایط فرهنگی، اجتماعی و ضرورت‌ها به هنر در استان‌ها پرداخت شود.

وی ادامه داد: بخشی از این حمایت‌ها از استان‌ها، حمایت از جشنواره‌هاست و متأسفانه جشنواره ها بیشترین اعتبار و بودجه  هنر را صرف می‌کنند و تعداد جشنواره های هنری نیز در کشور زیاد است. بنا براین لازم است همین بودجه محدود، طوری هزینه شود که آثار ماندگاری داشته باشد. می‌توان در بعضی از رویدادها تجدید نظر کرد و به جای بعضی از جشنواره ها در استان‌ها یک برنامه و فعالیت مؤثرتری انجام داد و با بازنگری در رویدادهای فانی و فصلی و با رویکرد آمایشی، بودجه محدود هنر را دقیق‌تر برای کارهای ضروری تر و مؤثرتر هزینه کرد.

نخستین تفاهم‌نامه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استان‌ها با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان امضا شد. فصل انعقاد تفاهم‌نامه‌های معاونت امور هنری با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها در سال ۹۹ برای حمایت از هنر در استان‌ها با امضای تفاهم‌نامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان آغاز شد و در روزهای آینده تفاهم‌نامه‌های دیگر استان‌ها امضا می‌شود.

این تفاهم‌نامه با حضور سید مجتبی حسینی و حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان امضا شد.

حمید قبادی، مشاور اجرایی معاونت امور هنری گفت: امسال با نظر ادارات کل تخصصی معاونت امور هنری، برنامه‌های حمایت معاونت از فعالیت‌های هنری استان ها مدون و حدود ۱۲میلیاد تومان در سال جاری از فعالیت‌های استانی در قالب تفاهم‌نامه حمایت خواهد شد.

در امضای تفاهم نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان مدیران کل هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، دفتر موسیقی و دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری و مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امورهنری حضور داشتند./ایرنا

نظری درج کنید

ایمیل شما محفوظ می ماند