کد خبر:15582
پ

مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران : ما در اتحادیه بستری را برای سرمایه گذاری های خرد تا مبلغ ۱۰ یا ۲۰ میلیون تومان با شرایط پرداخت اقساطی بدون بهره ایجاد کردیم.

به گزارش “روزانه نیوز” خشایار باقرپور در برنامه زنده «بازار تهران» از رادیو تهران درباره تعریف مشخص سرمایه گذاری ملکی گفت : هر خرید ملک و مسکن، سرمایه گذاری ملکی اطلاق نمی شود بلکه اینها تمرکز دارایی روی ملک خطاب می شوند. در شرایط امروز بسیاری از مردم برای حفظ ارزش دارایی خود ، ملکی را خریداری می کنند که این کار سرمایه گذاری ملکی نیست.
وی در ادامه افزود : در نگاه حرفه ای سرمایه گذاری به فرایندی گفته می شود که فرد به صورت کاملا هوشمندانه دارایی خود را در پروژه یا ملکی سرمایه گذاری کند که برایش ارزش افزوده داشته باشد.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران همچنین خاطرنشان کرد : سرمایه گذاری باید امنیت داشته باشد که ما درباره این مسئله همواره به مردم هشدار دادیم که حتما تمام جوانب کار را بسنجند.
باقرپور با اشاره به اینکه به جز امنیت و ارزش افزوده، دو کار مهم دیگر هم در اتحادیه انجام می شود، تصریح کرد : دغدغه بسیاری از مردم این است که با دارایی خود نمی توانند خانه داشته باشند چون طی ماه های اخیر تورم زیادی در بازار مسکن داشتیم . اما ما در اتحادیه بستری را برای سرمایه گذاری های خرد تا مبلغ ۱۰ یا ۲۰ میلیون تومان با شرایط پرداخت اقساطی بدون بهره ایجاد کردیم و بدون شک هیچ بستری مناسب تر از تعاون وجود ندارد.

 ایجاد مدل درآمدی مادام العمر برای سرمایه

مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران همچنین گفت : اتحادیه در پروژه ها مطالعات ویژه انجام می دهد تا در بازدهی پروژه اطمینان حاصل شود.
باقرپور با بیان اینکه هیچ بستری مناسب تر از تعاون وجود ندارد، یادآور شد : ما بیش از هزار سال تجربه تعاون در جامعه داریم و از این مزیت باید استفاده کنیم.
وی در توضیح بیشتر سرمایه گذاری های خرد در حوزه ملکی افزود : با ۱۰ یا ۱۰۰ یا ۵۰۰ میلیون تومان، می توان سرمایه ها را کنار هم قرار داد و هر سرمایه گذار می تواند متناسب با سرمایه خود به طور اقساطی سقف سرمایه اش را تکمیل کند.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران تاکید کرد : پروژه زمانی که ایجاد می شود متعلق به همه سرمایه گذارها است که ارزش افزوده ایجاد می کند و در زمان بهره برداری از بنا، ارزش افزوده مضاعفی ایجاد می شود . در حقیقت در تمام مدل های درآمدی ، هر سرمایه گذار به نسبت سرمایه خود سهیم خواهد بود.
باقرپور با اشاره به اینکه این سهم در پروژه قابل خرید و فروش هم هست، تاکید کرد : ارزش افزوده ۱۰۰ میلیون تومانی امروز، بعد از پایان پروژه به ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلیون تومان تبدیل می شود که حتی با فروش این سرمایه می توان مسکن تهیه کرد.

هیچ محدودیتی در سرمایه گذاری ملکی با کمک اتحادیه وجود ندارد

مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا محدودیتی در سرمایه گذاری وجود دارد یا خیر، افزود : هیچ محدودیتی در سرمایه گذاری وجود ندارد و روی صحبت اتحادیه تعاونی های عمرانی با آحاد جامعه است.
آقای باقرپور اشاره که این نوع سرمایه گذاری از سال ۹۴ به صورت پایلوت در منطقه ۲۲ با مدل متری انجام شده که حداقل ۱۰ برابر ارزش افزوده حاصل شده است.
وی درباره تضمین سلامت سرمایه هم گفت : در قانون هیچ چیزی بالاتر از اداره ثبت اسناد و املاک نداریم و در طرحی که داریم ثبت مالکیت در اداره ثبت به خود سرمایه گذار منتقل می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید