ویروس کرونا در برخی افراد مانند مُسَکِن‌ عمل می‌کند!/ چرا مبتلایان بی‌علامت خطرناکترند؟

۱۲:۵۵ بعد از ظهر, ۱۹ مهر ۱۳۹۹
0 330

یک تحقیق ویروس‌شناسی جدید از شباهت عملکرد ویروس کویید ۱۹ با “مسکن‌های موضعی” خبر می‌دهد که باعث به وجود آمدن پدیده ناقلان بی علامت ویروس می‌شود!

 

به گزارش روزانه نیوز ، یک تحقیق ویروس‌شناسی در دانشگاه آریزونا نشان می‌دهد که عملکرد ویروس کووید ۱۹ شبیه به عملکرد مُسَکِن در بدن است که از بروز سریع و متناسب علائم بیماری جلوگیری می‌کند و پدیده بازنمایی واکنش ویروس در بدن را به تأخیر می‌اندازد.

در واقع وقتی ویروس مانند مسکن مانع از بروز علائم بیماری می‌شود، پدیده ناقل بی‌علامت را به وجود آورده و فرد بی‌اطلاع از ابتلای به بیماری باعث گسترش بیشتر ویروس در سطح جامعه می‌شود.

همین پدیده باعث شده که نیمی از مبتلایان به کرونا، بی‌علامت بوده یا علائم خفیفی داشته باشند که باز هم به شیوع بیشتر ویروس در جامعه کمک می‌کند؛ همین افراد بی‌علامت به دلیل فقدان اطلاع از درگیری دلیل اصلی گسترش بیش از حد ویروس در جامعه هستند.

فقدان درد یا فشار بیماری در این افراد مانع از جدی گرفتن آن می‌شود حال آن که پس از انتقال بیماری به دیگران ویروس منتقل شده می‌تواند برای فرد دریافت‌کننده خطرناکتر باشد.

این عملکرد ویروس ناشی از عملکرد “پروتئین اسپایک” در ویروس کرونا است که مانند مسکن نمی‌گذارد سیگنالهای بیماری و درد به مغز منتقل شود و این فرآیند زیستی بدن را خاموش می‌کند!/تسنیم

Leave A Reply

Your email address will not be published.