کمک ۸۷۵ هزار دلاری ژاپن به پروژه کمک‌رسانی به پناهندگان در ایران

 نماینده برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران گفت:

۴:۴۱ بعد از ظهر, ۵ اسفند ۱۳۹۹
0 264

 نماینده برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران گفت: برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) از کمک تکمیلی ۸۷۵ هزار دلاری دولت ژاپن به پروژه کمک‌رسانی به پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند.

به گزارش روزانه نیوز از ‌نگار گرامی اظهار کرد: حمایت مالی اخیر علاوه بر کمک ۷ میلیون دلاری ژاپن در مارس سال ۲۰۲۰ است که برنامه جهانی غذا از آن برای پاسخ به کووید-۱۹ در ایران استفاده کرد. این بزرگترین کمک دولت ژاپن به برنامه جهانی غذا در ایران است که برای خرید آرد گندم، حبوبات و روغن برای آسیب‌پذیرترین پناهندگان ساکن مهمانشهرهای ایران استفاده می‌شود.

نماینده برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه مطبوعاتی که امروز منتشر شد، افزود: ما از دولت و مردم ژاپن برای پشتیبانی مداوم از فعالیت‌هایمان در ایران بسیار سپاسگزاریم.

گرامی در ادامه خاطرنشان کرد: پناهندگان آسیب‌پذیرترین گروه جامعه هستند و اکنون بیش از هر زمان دیگر برای بهبودی از اثرات همه‌گیری کووید-۱۹ به حمایت نیاز دارند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برنامه جهانی غذا از ۳۱ هزار پناهنده افغان و عراقی که در ۲۰ مهمانشهر در سراسر کشور زندگی می‌کنند با کمک‌های غذایی، آموزشی و معیشتی حمایت می‌کند.

نماینده برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اظهارات آیکاوا کازوتوشی سفیر ژاپن در ایران و از قول وی گفت: حمایت از پناهندگان یکی از اولویت‌های کمک‌های توسعه‌ای رسمی ژاپن به ایران است.  شیوع کووید-۱۹ در ایران به طور قطع بر وضعیت زندگی گروه های آسیب پذیر از جمله پناهندگان تأثیر گذاشته است.

گرامی ادامه داد: سفیر ژاپن در ایران همچنین گفت که دولت ژاپن تصدیق می‌کند که همکاری با WFP در ایران، که به طور مستمر از غذا و بهداشت پناهندگان حمایت می‌کند، بمنظور حفظ زندگی و معیشت پناهندگان در شرایط رو به وخامت، موثر است.

وی خاطرنشان کرد: طی سه دهه گذشته جمهوری اسلامی ایران میزبان یکی از بزرگترین جمعیت پناهندگان در جهان بوده است.

نماینده برنامه جهانی غذا در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد برنده جایزه صلح نوبل در سال ۲۰۲۰ است. ما بزرگترین سازمان بشردوستانه در جهان هستیم که در مواقع اضطراری جان انسان‌ها را نجات می‌دهیم و از کمک‌های غذایی برای ایجاد راهی به سوی صلح، ثبات و رفاه افرادی که در گذر از مناقشات، بلایا و تغییرات اقلیمی می‌باشند، استفاده می‌کنیم./ایرنا

Leave A Reply

Your email address will not be published.