عواقب نگران کننده تداوم بحران کرونا

۱۰:۳۱ قبل از ظهر, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰
0 302

آمریکا با بیش از ۳۱ میلیون مبتلا کانون شماره یک ویروس کرونا درجهان شناخته می شود و علیرغم  واکسناسیون سراسری در آمریکا ، این بحران همچنان ادامه دارد و اکنون برخی از مطالعات نشان می دهد جهان بابحران عواقب این بیماری روبرو است.

به گزارش روزانه نیوز بنابر آمار تارنمای «وردمترز»(worldometers) شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان  از مرز ۱۳۳ میلیون نفر عبور کرده که  از این تعداد بیش از دومیلیون و ۸۰۰ هزار نفر جان باخته  و بالغ بر ۱۰۷ میلیون نفر نیز بهبود یافته اند.

این درحالی است که آمریکا به عنوان کانون شماره یک شیوع ویروس کرونا در جهان و بنابرگزارش نشریه وال استریت ژورنال، بیشترین آمار واکسیناسیون در سطح جهان را داشته است.

وال استریت ژورنال ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ گزارش داد: از زمان به روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا بیش از ۱۵۰ میلیون واکسن زده شده و واکسیناسیون کرونا در آمریکا روزانه به بیش از سه میلیون واکسن رسیده است.

در اروپا نیز که تا چندی پیش از جمعیت بیش از ۴۰۰ میلیون نفری این قاره تنها  ۵ درصد واکسن دریافت کرده اند، با مشکل کمبود واکسن دست به گریبان هستند، به گزارش بی بی سی نیز ، در اتحادیه اروپا هم اکنون بر سر واکسن «استرازنکا» اختلاف نظر وجود دارد و چندان از آن رضایت ندارند.

کشورهای آمریکایی جنوبی نیز با بحران وخیم شیوع ویروس کرونا روبرو هستند. شیلی نیز با توجه به  کارزار واکسیناسیون شاهد عبور مبتلایان به ویروس کرونا از مرز یک میلیون نفر بو،د بطوریکه این کشور مرزهای خود را تا پایان ماه آوریل بر روی همگان بست.

اما آمارها همچنان از افزایش شمار مبتلایان  و جان باختگان به این ویروس در امریکا و در دیگر نقاط جهان خبر می دهد.

بحران بهبود یافتن ویروس کرونا – از هر سه نفر یک نفر دچار اختلالات مغزی می شود

مطالعات جدید نشان می دهد افرادی که از این ویروس رهایی یافته و بهبودی خود را به دست آورده اند، با مشکل دیگری مواجه می شوند.

خبرگزاری رویترز ۱۸ فروردین ماه گزارش داد: مطالعاتی که بر روی بیش از ۲۳۰ هزار بهبود یافته از ویروس کرونا صورت گرفته که اکثر آنها شهروندان آمریکایی هستند، نشان داده که از هر سه نفر یک نفر دچار اختلالات مغزی و عصبی شده است.

رویترز در گزارش خود افزود: اکنون این مساله از سوی دانشمندان مطرح است که جهان  پس از همه گیری ویروس کرونا با موج مشکلات ناشی از اختلالات ذهنی و عصبی متاثر از این ویروس مواجه است.

شبکه خبری سی ان ان نیز با پرداختن به مطالعه صورت گرفته گزارش داد: کووید-۱۹ یک بیماری مغزی است.

سی ان ان همچنین در گزارش خود افزود: ادامه داشتن این همه گیری تاثیرات منفی اجتماعی خود را داشته است. نیاز شدید مبتلایان به رسیدگی های ویژه پزشکی و درمانی موجب فرسایش سیستم های درمانی و بهداشتی در کشورهای جهان شده است./ایزنا

Leave A Reply

Your email address will not be published.