بازنشسته ها با آشنایی مهارت های جدید می توانند عنصر مهم تری در جامعه شوند

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:

۹:۵۹ قبل از ظهر, ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
0 306

وزیر تعاون، تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه ای و سازمان بازنشستگی کشور را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: مهارت آموزی تنها مختص به جوانان نیست، بلکه کسانی که سال‌ها کار کرده و اکنون بازنشسته شده‌اند، می توانند با مهارت های جدیدی آشنا شوند و عنصر مهم تری در جامعه باشند.

به گزارش روزانه نیوز  «محمد شریعتمداری» در آیین رونمایی از طرح ایجاد ۱۴۰۰ مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و رونمایی از یک هزار استاندارد آموزش مهارت، گفت: ایجاد مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی باعث شد آموزش فنی و حرفه‌ای با کار و شغل کارگران عجین شود و آنها بتوانند مهارت‌های خود را ارتقا دهند.

وزیر تعاون با اشاره به تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه ای و سازمان بهزیستی کشور افزود: این یادداشت تفاهم به منظور افزایش مهارت بین توان‌خواهان تنظیم شده است که با اجرایی شدن آن استعدادهای عظیمی که در فرزندان بهزیستی وجود دارد شکوفا می شود.

شریعتمداری تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه ای و سازمان بازنشستگی کشور را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: مهارت آموزی تنها مختص به جوانان نیست، بلکه کسانی که سال‌ها کار کرده و اکنون بازنشسته شده‌اند، می توانند با مهارت های جدیدی آشنا شوند و عنصر مهم تری در جامعه باشند.

اقتصاد ما نیازمند به روز شدن دارد

وی با بیان اینکه این مراکز همچنین باعث شدند کسانی که به دنبال شغل هستند هم بتوانند آموزش ببینند ادامه داد:اقتصاد ما نیازمند به روز شدن است و در این راستا باید خود را با تغییر جامعه کار همسو و همساز و به سمت آن حرکت کنیم‌ .

وزیر تعاون افزود: از جمله اهداف معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این تفاهم نامه سه جانبه، ارتباط وسیع بین تامین منابع فعالیت های اشتغال زا در کشور ،صیانت از مشاغل موجود و پایداری سازی مشاغل را می توان برشمرد.

شریعتمداری به تفاهم نامه سه جانبه سازمان فنی و حرفه ای، معاونت امور تعاون و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اشاره و خاطر نشان کرد: ارتقای مهارت تعاونگران کشور برای ما بسیار حائز اهمیت بود و این تفاهم نامه به منظور نظام مند کردن آموزش های تعاونی تنظیم شده است. /ایرنا

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.