سفیر ایران با مفتی مسلمانان بلاروس دیدار کرد

سفیر ایران در دیدار با مفتی مسلمانان بلاروس:

۱۰:۵۶ قبل از ظهر, ۱۰ آبان ۱۳۹۹
0 323

 سفیر ایران در دیدار با مفتی مسلمانان بلاروس، تحکیم همبستگی جهان اسلام را سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عنوان و ابعاد مختلف این سیاست را تبیین کرد.

 

به گزارش روزانه نیور به نقل از  بخش رسانه‌ای سفارت ایران در مینسک، «سعید یاری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس با «ابوبکر شعبانویچ» مفتی مسلمانان بلاروس دیدار و ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر رحمت و مهربانی، درباره مسائل جهان اسلام با وی تبادل‌نظر کرد

 

در این دیدار که به مناسبت ایام میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت  انجام شد، دو طرف با تاکید بر وحدت شیعه و سنی، گستاخی انجام گرفته در فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم کردند.

 

یاری با یادآوری اینکه اسلام دین برادری و مهربانی است، به روابط خوب شیعیان با برادران اهل تسنن در ایران اشاره و تحکیم همبستگی جهان اسلام را سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عنوان و ابعاد مختلف این سیاست را تبیین کرد.

 

وی با اشاره به نامه اخیر مقام معظم رهبری خطاب به جوانان فرانسه، رفتار غلط مقامات این کشور به بهانه آزادی بیان و توجیه اهانت به ساحت مقدس پیامبر(ص) را موضوعی بی‌اساس دانست و گفت: مقامات فرانسه باید پاسخگوی این موضع‌گیری‌ها باشند.

 

سفیر ایران موضوع فلسطین را مهمترین موضوع جهان اسلام ذکر کرد و عادی‌سازی روابط برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد.

 

مفتی مسلمانان بلاروس نیز با تاکید بر وحدت بین شیعه و سنی، اسلام را دین عقلانیت و مهربانی خواند و گستاخی انجام شده به ساحت پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد.

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران بعد از این دیدار در نماز جمعه مسجد جامع مینسک که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، شرکت و با نمازگزاران دیدار کرد./ ایرنا

Leave A Reply

Your email address will not be published.