بیشترین ثبت دادخواست در دیوان عدالت اداری، الکترونیکی بود

۲:۱۰ بعد از ظهر, ۹ اسفند ۱۳۹۹
0 285

۴۶ درصد از ثبت دادخواست در ماه گذشته در دیوان عدالت اداری به صورت غیرحضوری و الکترونیکی بوده است.

به گزارش روزانه نیوز به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، در راستای تاکیدات ریاست قوه قضاییه، تکریم ارباب رجوع و تسهیل در امور قضایی، از خرداد ماه سال جاری ثبت دادخواست به صورت الکترونیکی راه اندازی شد و این امر نیاز به مراجعه حضوری در دیوان عدالت اداری و صرف هزینه برای پست و تردد را منتفی کرده است. همچنین راه‌اندازی این سامانه در اعمال فاصله گذاری اجتماعی که از تدابیر مهار ویروس کروناست نیز تاثیر بسزایی داشته است.

در ماه گذشته تعداد ۱۸ هزار و ۳۵۳ دادخواست بدوی در دیوان عدالت اداری به ثبت رسیده است که از این تعداد ۶ هزار و ۴۸۳ مورد ثبت دادخواست از طریق دفاتر استانی بوده است، تعداد ۲ هزار و ۵۴۸ مورد ثبت دادخواست به صورت حضوری بوده است، تعداد ۸۷۹ مورد ثبت بصورت پستی بوده است و ۸ هزار و ۴۴۳ مورد ثبت دادخواست به صورت غیرحضوری و الکترونیک بوده است که ۴۶ درصد مجموع ثبت دادخواست‌های بدوی را به خود اختصاص داده است.

ماه گذشته تعداد ۹ هزار و ۵۴۱ مورد ثبت دادخواست تجدیدنظر شده است که تعداد ۲ هزار و ۹۳۵ مورد ثبت دادخواست از طریق دفاتر استانی و ۴ هزار و ۶۲ مورد ثبت به صورت حضوری بوده، یک هزار و ۲۲۶ مورد ثبت دادخواست از طریق پست صورت گرفته و یک هزار و ۳۱۸ مورد ثبت دادخواست تجدیدنظر از طریق الکترونیکی و غیر حضوری بوده که ۱۴ درصد مجموع ثبت دادخواست‌های تجدیدنظر را به خود اختصاص داده است.

دیوان عدالت اداری اولین دستگاه قضایی است که اشخاص می‌توانند در اقصی نقاط کشور با مراجعه به سایت دیوان و از طریق سامانه ساجد و دارا بودن کد ثنا، دادخواست‌های بدوی و تجدید نظر و دیگر درخواست‌های خود را به صورت کاملا الکترونیکی ثبت و هزینه دادرسی را پرداخت کنند./صدا و سیما

Leave A Reply

Your email address will not be published.