غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی افزایش می‌یابد

کارشناس هواشناسی گفت:

۱۰:۰۳ قبل از ظهر, ۲۲ دی ۱۳۹۹

کارشناس هواشناسی گفت: با توجه به وجود پایداری هوا در دو تا سه روز آینده بر غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی افزوده می‌شود.

به گزارش روزانه نیوز مرتضی ضرابی افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا سه روز آینده وزش باد موثری برای تهویه هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت وجود ندارد و با توجه به پایداری هوا در اغلب نقاط کشور، همچنان بر غلظت آلاینده‌ها در شهر‌هایی مانند تهران، کرج، اصفهان، اراک و تبریز افزوده خواهد شد.

وی گفت: میانگین شاخص کیفیت هوای تهران صبح امروز ۱۵۳ بود که نشان دهنده شرایط ناسالم برای همه افراد جامعه است و این عدد بالاتر هم می‌رود.

ضرابی با اشاره به ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب از روز پنجشنبه اشاره کرد و افزود: این سامانه می‌تواند موجب بهبود شرایط هوا در شهر‌های صنعتی شود.

 

وی گفت: به لحاظ نوسان دمایی نیز در نیمه غربی وبخش‌هایی از مرکز، روند تدریجی افزایش دما را تا پایان هفته خواهیم داشت و کوهنوردان توجه کنند که این روند افزایش دما، شرایط را برای ذوب برف و احتمال وقوع ریزش بهمن در مناطق، جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی مهیا می‌کند.

ضرابی افزود: در نیمه شرقی نیز سرمای شبانه اثرگذار خواهد بود و به ویژه به پسته کاران نیمه شرقی کشور توصیه می‌شود این هفته از هرس درختان پسته خودداری کنند.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شرایط برای ابری شدن هوا و احتمال بارش‌های پراکنده در مناطق ساحلی خزر نیز فراهم خواهد بود./صدا و سیما

نظری درج کنید

ایمیل شما محفوظ می ماند