عاملان فروش سلاح در فضای مجازی دستگیر شدند

۵:۰۴ بعد از ظهر, ۲۲ دی ۱۳۹۹

رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از انهدام باند ۵ نفره خرید و فروش سلاح شکاری غیرمجاز در فضای مجازی در شهرستان ملارد خبر داد.

به گزارش روزانه نیوز سرهنگ نجم الدین رشیدی در تشریح جزئیات این خبر افزود: بیست و یکم دی ماه خبری از سوی پلیس امنیت عمومی شهرستان ملارد مبنی بر فعالیت سازمان یافته افرادی در فضای مجازی پیرامون خرید و فروش سلاح و مهمات شکاری به پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اعلام و گزارش اولیه نشان از این داشت، تعدادی از افراد با تشکیل باندی در حال خرید و فروش اسلحه می باشند و از مدت ها قبل تحت تعقیب این پلیس هستند که موضوع به صورت مشترک در دستور کار قرار گرفت.

وی عنوان کرد: پس از انجام بررسی های اولیه و شناسایی هویت و مخفیگاه اعضای این شبکه، نتیجه تحقیقات در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور بازداشت تمام اعضای این شبکه صادر شد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران ابراز داشت: در رصد های اطلاعاتی مشخص شد ساعت ۰۲:۳۰بامداد امروز یکی از اعضای این باند تعدادی اسلحه شکاری را با یک دستگاه خودروی ۴۰۵ در معیت ۳ دستگاه خودرو سواری ۴۰۵ و پژو پارس که از استان های غربی کشور تهیه کرده وبه شهر تهران وارد و قصد تخلیه در مخفیگاهشان را دارد.

نجم الدین رشیدی با اشاره به اینکه در ادامه بررسی های پلیسی، محل تخلیه محموله اسلحه شناسایی شد، تصریح کرد: تیم های مشترکی به مخفیگاه متهمان در حوالی جنوب غرب تهران اعزام و موفق شدند در یک عملیات مشترک هر ۴ دستگاه خودروی متهمان را توقیف و در بررسی بیشتر ۶ قبضه سلاح شکاری کشف کنند.

سرهنگ رشیدی با بیان اینکه که در این عملیات ۴ راننده خودرو و متهم اصلی دستگیر شدند، افزود: با انتقال متهمان به پایگاه پنجم پلیسی آگاهی مشخص شد که تعدادی اسلحه در محل دیگری در محدوده نوروزآباد مخفی شده است و تیمی از ماموران به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در بازرسی از این مکان ۳ قبضه سلاح شکاری و ۲۳ فشنگ کشف کنند.

این مقام انتظامی افزود: با اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی،پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت./پانا

نظری درج کنید

ایمیل شما محفوظ می ماند