رایزنی نماینده ایران در امور افغانستان با نماینده سازمان ملل

۷:۲۳ بعد از ظهر, ۷ بهمن ۱۳۹۹
0 282

 نماینده ویژه وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان پیرامون روند صلح در افغانستان و دستیابی به ثبات پایدار رایزنی کردند.

به گزارش روزانه نیوز «محمد ابراهیم طاهریان» نماینده ویژه وزیر امور خارجه امروز در ادامه رایزنی‌ها با خانم لیونز نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان گفت وگو کرد.

در این گفت وگو آخرین وضعیت مذاکرات درون افغانی، روند صلح در افغانستان و دستیابی به ثبات پایدار از طریق راه‌حل‌های دیپلماتیک مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

طاهریان روز گذشته هم  در گفت و گو با محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان درباره آمناسبات دوجانبه و روند صلح افغانستان تبادل نظر کرد.

نماینده ویژه وزارت امور خارجه در امور افغانستان همچنین در گفت و گوهایی با نمایندگان ویژه روسیه و آلمان در امور افغانستان بر ضرورت کاهش خشونت ها و تشریک مساعی کشورهای دوست افغانستان در استقرار صلح پایدار  از طریق راههای دیپلماتیک تاکید کرد.

وی گفتگوهای درون افغانی را مناسب ترین راه برای خاتمه بحران در افغانستان و کاهش آلام مردم این کشور بیان و آمادگی کشورمان جهت ارائه هر گونه مساعدتی در این مسیر را مورد اشاره قرار داد./ایرنا

Leave A Reply

Your email address will not be published.