معاون وزیر نیرو: چالش اصلی کشور آب است

۷:۴۵ قبل از ظهر, ۱۷ فروردین ۱۴۰۰
0 303

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: اکنون چالش اصلی در کشور موضوع آب است.

به‌گزارش روزانه نیوز از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، “قاسم تقی‌زاده خامسی” در آئین اختتامیه و معرفی آثار برتر جشنواره ملی نقاشی افزود: ما در یک کشور خشک و نیمه خشک زندگی می‌کنیم که دچار تغییر اقلیم شده‌ایم؛ اما موضوع مصرف بهینه به‌خصوص در بخش کشاورزی مناسب نیست.

وی افزود: امروز باید بدانیم استفاده بهینه از آب با آینده و سرنوشت کودکان گره خورده است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر تاثیرگذاری هنر و ضرورت فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب با زبان هنر یادآورشد: از ابتدای خلقت انسان هنر آغاز شده و انسان هم هنرمندانه خلق شده است.

تقی زاده خامسی خاطرنشان کرد: هنر از ابتدای خلقت وجود داشته و امروز نیز این مهم در ابعاد مختلف زندگی ما توسعه پیدا کرده است.
به‌ گفته معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، باید بتوان در امور بسیار مهم با زبان هنر فرهنگ‌سازی کرد.

وی گفت: زبان هنر بسیار مهم و پر اهمیت بوده و این مهم در اثرگذاری بر مردم نقش اساسی دارد.

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی نقاشی آب، با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و رئیس دفتر یونیسف در ایران، در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد.

در این جشنواره ملی ۳ هزار و ۷ اثر در هشت محور مورد داوری قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، ارزیابی این جشنواره ملی در هشت محور شامل “آب و محیط زیست”، “آب و کشاورزی”، “آب و فرهنگ”، “سازگاری با کم آبی”، “بازچرخانی آب” و “کرونا، بهداشت و مصرف آب” صورت گرفته است.
وزارت نیرو این جشنواره را در راستای سند همکاری امضا شده میان این وزارتخانه با یونیسف که اواخر خرداد سال ۱۳۹۹ به امضای طرفین رسید، به مرحله اجرا رسانده است.

در این سند همکاری، برنامه‌های فرهنگی در زمینه کار کودک و نوجوان همچون برگزاری جشنواره ملی و منطقه‌ای نقاشی آب، کارگاه آموزشی با محوریت مدیریت منابع آب و ظرفیت‌سازی برای رعایت هر چه بیشتر ملاحظات محیط زیستی در ساخت تاسیسات آب و برق و پشتیبانی فنی برای ارتقای ظرفیت در مدیریت منابع آب برای همکاری دو طرفه تعریف شده که این جشنواره نیز در همین راستا برگزار شده است./ایرنا

Leave A Reply

Your email address will not be published.