تست منفی کرونا برای مسافران پروازهای داخلی و خارجی الزامی است

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت:

۱۰:۴۵ قبل از ظهر, ۳ آذر ۱۳۹۹
0 317

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تشریح پروازهای بین المللی از کشورهای خارجی به ایران و از ایران به مقاصد بین المللی از برگشت لوفتانزا به ایران از اواسط دسامبر سال میلادی جاری خبر داد.

به گزارش روزانه نیوز ابوالقاسم جلالی با اشاره به تشریح آخرین وضعیت پروازهای بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و پروازهای شرکت‌های هواپیمایی خارجی به کشورمان اظهار داشت: در همه این پروازها هم داخلی و هم خارجی ارائه تست منفی کرونا برای مسافران الزامی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از کشور روسیه شرکت هواپیمایی ایرفلوت به کشورمان پرواز دارد، همچنین از امارات شرکت فلای‌دوبی، از ترکیه شرکت ترکیش ایرلاین و ارمنستان شرکت ایر آرمانیا به کشور ما پرواز دارند، افزود: همچنین کام‌ایر افغانستان و قطرایرویز به کشور ما پرواز می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه طبق جلسات هماهنگی که با طرف مقابل برگزار کرده‌ایم، شرکت هواپیمایی لوفتانزا از اواسط دسامبر سال میلادی جاری به ایران می‌آید که جزئیات بیشتر در جلسات پیش‌رو، بررسی خواهد شد، اضافه کرد: ‌اگر شرکت هواپیمایی لوفتانزا به ایران بیاید مطمئنا بقیه شرکت‌های هواپیمایی خارجی هم به کشورمان می‌آیند.

 

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در تشریح پروازهای بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی داخلی گفت: شرکت ماهان به روسیه و امارات می‌رود و ایران‌ایر هم از لار، لامرد و بندرعباس به امارات پرواز دارد.

 

وی با بیان اینکه ماهان از تهران به امارات (دوبی) پرواز دارد و قشم‌ایر نیز از لار، شیراز و قشم به دوبی پرواز می‌کنند، ادامه داد:شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مسیرهای هامبورگ، کلن و فرانکفورت پرواز دارد.

 

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پرواز اسپانیا شهر مادرید را انجام می‌دهد، افزود: ایران ایر به ایتالیا، شهرهای میلان و رم پرواز دارد، همچنین شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر آسمان، آتا، ماهان، ایرتور، زاگرس، قشم‌ایر و معراج به ترکیه پرواز دارند.

 

وی با اشاره به اینکه ماهان به عراق، شهر بغداد پرواز انجام می‌دهد و قشم‌ایر به نجف پرواز دارد، اضافه کرد: ایران ایر در مسیر قطر و ماهان در مسیر سوریه پرواز دارد، ضمن آنکه ایران‌ایر در مسیر انگلستان هم پرواز برقرار کرده است.

 

وی با بیان اینکه پروازی به کویت نداریم، گفت: ماهان و تابان به افغانستان پرواز دارند، ضمن آنکه تابان از تهران به عمان و شیراز به مسقط هم پرواز دارد.

 

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در مسیر لبنان، ماهان و ایران‌ایر پرواز می‌کنند، اضافه کرد: ایران ایر در مسیر فرانسه شهر پاریس، پرواز دارد و ماهان به تایلند پرواز می‌کند.

 

وی با بیان اینکه ماهان در مسیرهای مالزی و چین هم پرواز انجام می دهد، گفت: ایران‌ایر و ماهان به صورت موردی پرواز هند و پرواز پاکستان هم دارند./فارس

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.