سامانه راداری «بهمن» نیروی پدافند هوایی ارتش رونمایی شد

۱۲:۲۱ بعد از ظهر, ۲ اسفند ۱۳۹۹
0 299

مراسم رونمایی از سامانه راداری بهمن و اتاق عمل سیار و خودکششی نجات صبح امروز با حضور فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد.

به گزارش روزانه نیوز به نقل از روابط عمومی ارتش، مراسم رونمایی از سامانه راداری بهمن و اتاق عمل سیار و خودکششی نجات از پروژه های سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز شنبه دوم اسفندماه با حضور امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش وسورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

امیر صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم گفت: پروژه هایی که می توانستیم آن ها را رسانه ای کنیم به مردم و رسانه ها معرفی شده و تعدادی از آن‌ها نیز که قابلیت رسانه‌ای شدن نداشته به عنوان لایه های پنهان در اختیار نیروی پدافند هوایی قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: یکی از پروژه هایی که امروز رونمایی شد سامانه راداری بهمن نام دارد و در هیچ جای دنیا نمونه آن مشاهده نشده است. یکی از خصوصیات سامانه راداری بهمن پسیو بودن است که می تواند همه هواپیماها و پرنده‌های متعارف و پرنده‌های با سطح مقطع بسیار کم، نظیر پهپاد ها و ریز پرنده ها را کشف و شناسایی کند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: ما می توانیم این سامانه را از امروز وارد چرخه عملیاتی کنیم. این پروژه با حمایت های سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور که یادگار امیر سرلشکر شهید منصور ستاری است انجام شده است.

وی ادامه داد: پروژه بعدی هم اتاق عمل سیار است که به صورت خودکششی در همه میدان های رزم و شرایط بحرانی مانند سیل و زلزله حاضر شده و به صورت خوداتکا مأموریت خود را انجام می‌دهد. در واقع نخستین بار است که چنین پروژه ای در نیروی پدافند هوایی ارتش انجام گرفته است./فارس

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.