زنان در رشته‌های اتومبیلرانی و موتورسواری آموزش می بینند

نایب رئیس زنان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی خبر داد:

۱۱:۴۶ قبل از ظهر, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
0 325

نایب رئیس زنان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: یکی از برنامه‌های مهم فدراسیون برگزاری کلاس‌های اختصاصی (آماتوری) زنان در تمامی رشته‌ها است تا در سطوح همگانی و آماتوری ورزشکاران بیشتری را جذب کنیم.

به گزارش روزانه نیوز فیروزه سیدمهدی افزود: بانوان علاقه‌مند به موتورسواری و اتومبیلرانی که تاکنون به هر دلیلی به آن ورود نکرده‌اند، می‌توانند وارد این رشه شوند و  با خیال راحت پیگیر ذوق و علاقه شان شوند.

وی افزود: لازم است شرایطی را فراهم کنیم که در سطوح همگانی و آماتوری و سطوح حرفه‌ای و قهرمانی، ورزشکاران بیشتری را جذب و از همه مهم‌تر، آنها را حفظ و بستری را فراهم کنیم که این ورزشکاران بتوانند روز به روز پیشرفت کنند.

 

برنامه های آموزشی حوزه‌های همگانی، حرفه‌ای  برگزار شود

نایب رئیس زنان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی اظهار داشت: با شیوع کرونا، بسیاری از برنامه‌ها عقب افتاد و تنها امکان فعالیت در حوزه آموزش فراهم بود، اما امسال با تاکید وزارت ورزش و جوانان، باید از تمامی ظرفیت‌های موجود در این رشته، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی استفاده کنیم تا برنامه‌های خود را در حوزه‌های همگانی، حرفه‌ای و آموزشی از سر بگیریم.

سیدمهدی با اشاره به تعیین مسئول بانوان برای هر یک از کمیته‌های تخصصی فدراسیون، ادامه داد: زنان ظرفیت بسیار بالایی دارند و انتصاب مسئولان بانوان برای کمیته‌های تخصصی، به ما کمک می‌کند که از این توان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: این اقدام، به نوعی احیای تصمیمی است که سال گذشته اتخاذ شد و در آن زمان با تعیین نواب روسای بانوان برای کمیته‌های تخصصی، جان تازه‌ای به این کمیته‌ها بخشیده شد و همانطور که همواره در فعالیت‌های اجرایی، زنان به خوبی و پا به پای آقایان کار کرده‌اند، در اینجا نیز شرایط به همان گونه است و می‌خواهیم از توان بالای بانوان به نحو احسن استفاده کنیم.

وی در رابطه با برخی تصورات اشتباه در خصوص حضور زنان در رشته موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: زنان به خوبی از پس این رشته بر می‌آیند و سابقه بانوان ورزشکار در تاریخ رشته موتورسواری و اتومبیلرانی گویای این است که این عقیده درست نیست.

سال ۹۵ وزارت ورزش و جوانان مجوز راه‌اندازی موتورسواری و اتومبیلرانی بانوان را صادر کرد و بانوان علاقه‌مند به این ۲ رشته توانستند فعالیت خود را آغاز کنند./ایرنا

Leave A Reply

Your email address will not be published.