- پایگاه خبری تحلیلی روزانه نیوز - https://roozanehnews.ir -

بایدن: آمریکا نمی تواند هر کشوری را که القاعده در آنجا حضور دارد، اشغال کند

جو بایدن

رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی بار دیگر از عملکرد خودش در خروج و عقب نشینی نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان دفاع کرده است و گفت:آمریکا نمی تواند هر کشوری را که القاعده در آنجا حضور دارد، اشغال کند

به گزارش روزانه نیوز به نقل از رویترز، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا که در سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر از یکی از محل های سقوط هواپیماها در پنسیلوانیا دیدن می کرد، بار دیگر از عملکردش در قبال خروج و عقب نشینی نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان دفاع کرده است.

بایدن ادامه داد: آیا این احتمال وجود دارد که القاعده است به افغانستان بازگردد؟ بله، ولی می ‌دانید مساله اصلی چیست، آنها پیش از این به خیلی جاهای دیگر برگشته‌اند.

اظهارات بایدن در حالی است که خروج شتاب زده و عجولانه نیروهای آمریکایی از افغانستان و تصرف این کشور توسط طالبان با انتقادهای گسترده بین‌المللی روبرو شده است.

وی افزود: ایالات متحده نمی تواند به هر کشوری که سازمان تروریستی القاعده در آن حضور دارد، حمله نظامی کند.

رئیس جمهور ایالات متحده در ادامه گفت: پس رویکرد چه باید باشد؟ هر جایی که القاعده در آنجا حضور داشته باشد، ما باید به آن حمله کنیم و نیروهای مان در آنجا باقی بمانند؟ هرگز، بی خیال.

بایدن ادعا کرد: این مساله که تصور می ‌کردیم افغانستان را می ‌توان واقعا متحد و یکپارچه کرد، اشتباه بود… ولی نیروهای آمریکایی به هدف اصلی خود یعنی کشتن اسامه بن لادن رهبر القاعده در دوم می ۲۰۱۱ دست پیدا کردند./تسنیم