کد خبر:51551
پ

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الحسین علیه السلام استان همدان گفت: با مصاحبه از پانصد نفر از روحانیون رزمنده استان همدان، سه جلد کتاب و ده ها مستند با محوریت نقش روحانیون استان در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضبط و تدوین خواهد شد.


به گزارش روزانه نیوز، الیاس نجاری در جلسه ای که با حضور مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان و دبیر کنگره ملی هشت هزار شهید استان در سالن جلسات نمایندگی سپاه انصار الحسین علیه السلام برگزار شد از آغاز جمع آوری آمار، آثار، اسناد، اطلاعات و خاطرات روحانیون رزمنده از آغاز انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در همدان خبر داد.

وی افزود: تلاش خواهد شد کاری که در چهار دهه گذشته از جمع آوری و تدوین مجموع آمار و اطلاعات و خاطرات روحانیون ایثارگر استان انجام نشده در بازه زمانی دو ساله و با مشورت و استفاده از ظرفیت نویسندگان و پیشکسوتان جهاد و شهادت در قالب سه کتاب و ده ها مستند تدوین و رونمایی شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الحسین علیه السلام استان همدان در ادامه اشاره کرد: در ابتدا لازم بود بانک اطلاعاتی تعداد رزمندگان روحانی جمع آوری شود که این امر با استفاده از تعدادی از روحانیون شاغل در مرحله اول انجام شد و با برنامه ریزی بعمل آمده تلاش خواهد شد تمامی اطلاعات و اسناد جنگ که رزمندگان روحانی در آن نقش داشته جمع آوری شود.


حجت الاسلام نجاری در این جلسه از مدیرکل مرکز صدا و سیمای همدان و دبیر کنگره ملی هشت هزار شهید استان خواست که ضمن هم افزایی و تعامل نسبت به این حرکت ارزشمند که می تواند گنجینه ای در خور شأن راویان روحانی و پیشکسوتان جنگ و محققین و پژوهشگران باشد همکاری نمایند.


وی در پایان خاطرنشان کرد: مجموع خاطرات و آمار رزمندگان روحانی می‌تواند به عنوان کتب مرجع در مراکز علمی و دانشگاهی و حوزوی باشد که در آن نقش روحانیون به خوبی بیان شده و قابل استفاده برای نسل های آینده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید