کد خبر:50951
پ


مدیر کل کمیته امداد استان همدان از آمادگی این نهاد برای جمع آوری زکات فطره در سطح استان خبر داد.


به گزارش روزانه نیوز، محمد رسول شیخی زاده اظهار داشت: کمیته امداد همدان بعنوان دبیرخانه شورای زکات استان، با فراهم کردن زیرساختهای الکترونیکی و با ایجاد 1هزار 700 پایگاه در مکانهای اقامه نماز عید فطر، میادین اصلی شهر، دفاتر امداد و مراکز نیکوکاری آماده جمع آوری فطریه هم استانیهای عزیز است.


وی تاکید کرد: همشهریان عزیز می‌توانند با سهولت، کد #5*081*8877* را بوسیله تلفن‌های همراه خود شماره گیری نموده و فطریه خود را پرداخت نمایند. همچنین شماره کارت(فطریه عام 6037997950161456 (فطریه سادات) 6037997950067885 (کفاره غیر عمد)

6037997950076159 ( کفاره عمد) 6037997950084427 (نیز برای پرداخت غیر حضوری در نظر گرفته شده )تا همشهریان عزیز به راحتی بتوانند فطریه و کفاره خود را پرداخت کنند.


مدیر کل کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه نماز عید فطر در نقاط مشخص شده از سوی ستاد برگزاری نماز اقامه خواهد شد افزود در این مکان‌ها صندوق‌های جمع آوری فطریه با آرم و نشان «دبیرخانه شورای زکات استان» مستقر خواهد بود و در تمام این پایگاهها دستگاه کارت خوان نیز برای دریافت فطریه در اختیار نمازگزاران عزیز قرار داده خواهد شد.


شیخی زاده با تشریح حساسیت این نهاد به رعایت اصول و موازین شرعی دریافت و هزینه کرد فطریه ادامه داد:
زکات فطریه جمع آوری شده در کوتاه‌ترین زمان، به حساب نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی واریز خواهد شد. وی همچنین یادآور شد میزان زکات فطره برای هر نفر بر اساس 3 کیلو گرم از قوت غالب که بر اساس نظر مراجع محترم تقلید از مبلغ 65 هزار تومان تا 180 هزار تومان تعیین شده است.


وی در پایان تأکید کرد: بر اساس مصوبات شورای زکات استان مقرر گردید جمع‌آوری زکات فطره توسط صندوق‌هایی که دارای آرم دبیرخانه شورای زکات میباشند صورت پذیرد و صندوق ها و افرادی که به‌صورت متفرقه و خارج از چارچوب شورای زکات استان نسبت به جمع‌آوری زکات فطره اقدام می نمایند، توسط نیروی انتظامی جمع‌آوری می شوند. ضمن اینکه انتشار هرگونه شماره‌حساب بانکی غیر از شماره‌حساب شورای زکات در فضای مجازی ممنوع بوده و همانند سال‌های قبل، توسط مراجع قضایی با متخلفین برخورد خواهد شد.

گفتنی است، مراکز خیریه نیز مجاز خواهند بود با هماهنگی و اخذ مجوز از دبیر خانه شورای زکات در محل خیریه، نسبت به دریافت فطریه اقدام نمایند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید