کد خبر:49947
پ

شهردار همدان خبر از اختصاص ۱۱۸هکتار برای کمک به ساخت مسکن ملی داد.

به گزارش روزانه نیوز، سید مسعود حسینی با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای کمک به مسکن سازی دولت، اجرای قانون جهش تولید مسکن و کمک به خانه دار شدن اقشار کم درآمد کشور؛ قراردادی با اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در خصوص قسمتی از املاک شهرداری همدان واقع در اراضی حسن آباد و شورین جهت احداث مسکن ملی امضا شده است.

وی با اشاره به سهم شهرداری همدان از این اراضی گفت: طبق این قرارداد ۵۰ درصد از کاربری‌های خالص مسکونی و ۳۰ درصد از کاربری های خالص تجاری در سهم شهرداری همدان قرار دارد.

این مقام ارشد مدیریت شهری افزود: از اراضی مسکونی این طرح۲۲ هکتار و حدود ۱۲۰۰ قطعه سهم شهرداری همدان است که آورده ای ۳۰۰۰ میلیارد تومانی به همراه دارد.

حسینی با بیان اینکه طبق طرح جامع این املاک به محدوده شهر الحاق شده است گفت: انشالله با انجام بقیه کارها بزودی شاهد شروع ساخت و ساز در محدوده مذکور باشیم و بتوانیم سهممان را در راستای ساخت مسکن ادا کنیم.

وی با اشاره به آماده سازی املاک ۱۱۸ هکتاری گفت: امور مربوط به جدول گذاری، آسفالت به نسبت سهم شهرداری توسط اداره مذکور انجام و سایر هزینه‌های مربوط به آماده سازی اعم از زیربنایی و روبنایی بر عهده اداره کل راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های متولی است.

شهردار همدان در ادامه افزود: قرار است کاربری های فضای سبز طرح توسط دولت در اختیار شهرداری قرار بگیرد و شهرداری هم نسبت به طراحی و اجرای طرح‌های فضای سبز اقدام کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید